Bombagólok, kiütés Székelyudvarhelyen

Zátyi Tibor 2024. szeptember 13., 20:11

Folytatja a jó szezonkezdetét a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Ligában, az alapszakasz harmadik játéknapján, pénteken délután öt góllal győzte le a Zernyesti Olimpic együttesét.

Jogos a mosoly, kiváló játékkal tartotta otthon a három pontot az SZFC Fotó: Csató Andrea

Az elején kiegyenlített csatát láthatott a mintegy háromszáz néző a sétatéri stadionban, az elején magasan letámadva kisebb gondot okoztak a vendégek a hazai védelemnek, de helyzet nem alakult ki. Aztán a 20. percben első lehetőségéből megszerezte a vezetést az SZFC, Ronai szerzett labdát, majd elfektetve a védőt és a kapust is a hálóba lőtt.

•  Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea

A gól meghozta a hazaiak játékkedvét, a további lehetőségek is a bajnokságban addig még gólt nem kapott zernyestiek kapuja előtt alakultak ki, ezek viszont kimaradtak. A szünet előtt, a lehető legjobbkor kettőre nőtt a hazaiak előnye:

Simó tört előre a jobb oldalon, majd nagyjából huszonöt méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felsőbe.

Térfélcserét követően teljesen megroppantak az előző szezonban még a 2. ligás osztályozóban szerepelt vendégek, Ronai lépett előre főszereplővé, előbb Györgyit hozta kihagyhatatlan helyzetbe, majd Bara passzát váltotta gólra, az 53. percben gyakorlatilag minden kérdés eldőlt. Itt nem álltak le a hazaiak, hiszen nem sokkal később Gavîrliță is feliratkozott a gólszerzők közé, Györgyi passzát követően volt eredményes.

Az utolsó félórában az udvarhelyieknél érkeztek a fiatal játékosok, hasznos perceket gyűjtöttek a pályán, míg a kapuban Jakab három nagy vendéglehetőséget is hárított.

A vége 5–0 lett, az SZFC zsinórban harmadik meccsét nyerte meg a bajnokságban, természetesen csoportja élén áll az együttes.

A következő fordulóban, jövő szombaton a Barcarozsnyói Olimpic Cetate vendége lesz.

Labdarúgó 3. Liga, 6-os csoport, alapszakasz, 3. forduló
Székelyudvarhelyi FC–Zernyesti Olimpic 5–0 (2–0),
gólszerzők Ronai (20., 53.), Simó (45.), Györgyi (48.), Gavîrliță (61.)
SZFC: Jakab – Kovács, Gergely, Berkeczi, Göndör, Bara, Ronai (Colceriu, 64.), Bálint (Tordai, 86.), Simó (Lázár, 64.), Györgyi (Bíró, 70.), Gavîrliță (Szőke, 70.). Vezetőedző: Demény Norbert.