Bombagóllal a Szuperliga élére lőtte magát a Rapid

Székely Sport 2022. augusztus 21., 00:00 utolsó módosítás: 2022. augusztus 21., 00:02

Emberhátrányban játszhatott a fővárosi együttes, mégis két óriási kapusbravúr kellett, hogy az összes pontot otthon tartsa az Aradi UTA-val szemben.

Küzdött az UTA, mégis pont nélkül tért haza Fotó: Facebook/uta1945arad

A labdarúgó élvonal hatodik fordulójának szombat esti meccsén a Bukaresti Rapid az Aradi UTA gárdáját látta vendégül. Telt ház, több mint 12 ezer néző előtt a bánságiak nem szeppentek meg, pár helyzetet az elején összehoztak, ezeket a hazaiak tapasztalt védői hatástalanították.

Az Adrian Mutu által irányított együttes lassan átvette a kezdeményezést, a 17. percben Morais harmincról óriási löketet küldött az UTA kapujába. Az aradiak a szünet előtt egyenlíthettek volna, a hálóőr nagy védést mutatott be, a labda pedig a felső kapufát érintve hagyta el a játékteret.

A 75. percben a vendégektől Batha megkapta a második sárga lapos figyelmeztetését, így kiállították. Hiába az emberelőny, a Rapid-szurkolóknak a hosszabbítás perceiben mégis idegeskedniük kellett, két ízben is bravúrt kellett bemutatnia a kapusnak.

Maradt az 1–0, ami azt jelenti, hogy a bukarestiek átvették a vezetést a tabellán.