Bombameglepetéssel indult a tavaszi idény, egy veretlen maradt az Udvarhely körzetiben

Józsa Csongor 2024. március 19., 15:48 utolsó módosítás: 2024. március 20., 13:12

Hazai környezetben nem tudta érvényesíteni akaratát, hiába a sok lehetőség, kikapott az A csoport listavezetője. A B-ben nem hibázott az éllovas a labdarúgó Udvarhely körzeti téli szünetét követő első fordulójában.

Nekivágtak a pontok gyűjtésének. Kobátfalva hazai környezetben nyert a Farcád ellen Fotó: László Ildikó

Az elmúlt hétvégén útjára indult a labda az Udvarhely körzeti focibajnokságban. A téli szünet után az első, a 14. forduló összecsapásait játszották az 5. Ligában.

Az A csoportban rögtön két meglepő eredményt is elkönyvelhettünk. Az elsőt a szombati nyitónapon, amikor az élbolyhoz tartozó Homoródszentpál saját közönsége előtt szenvedett vereséget a sereghajtó Gagytól, akik így fennebb kúsztak a tabellán.

Fotó: László Ildikó

Betfalván még ennél is váratlanabb eredmény született, a csoportot toronymagasan vezető házigazdák hiába irányították, dolgoztak ki több helyzetet, egyszerűen képtelenek voltak feltörni a Nagygalambfalva védelmét, illetve túljárni a remeklő kapusukkal szemben, nem is született gól az első felvonásban.

A második játékrészben még jobban kitámadott a listavezető, ezt pedig kihasználta ellenlábasa, két ízben ellentámadásból betaláltak. A betfalviak egy tizenegyest is kihagytak, csak a szépítésre futotta erejükből.

„A téli szünetben kiengedtünk, fejben már azt hittük, hogy megnyertük a bajnokságot, hiszen kilenc ponttal vezettük a tabellát. Ez a pofon valószínű, hogy jókor jött, összekapják magukat a fiúk, megmutatják, hogy ez csak egy kisiklás volt, nem több” – fogalmazta meg a Betfalva csapatvezetője, Somorai János.

A B csoportban a papírformának megfelelő eredmények születtek, a sóvidéki derbit a Parajd nyerte, míg az élen álló Varság a mindössze 16 éves Szász Kálmán mesternégyesével diadalmaskodott, így ők az egyetlen olyan gárda a mezőnyben, akik még nem szenvedtek vereséget.

Érdekes adat, hogy pár találkozó kivételével az első negyedórában már nagyon sok találat született a tavaszi idény első játéknapján.

Labdarúgó Udvarhely körzeti, 14. forduló

A csoport:

Homoródszentpál–Gagy 3–5 (1–4).
Gólszerzők: Vass László (22.), Egyed Csongor (42., 72.), illetve Bedő Huba (8.), Fodor Attila (9.), Csáka Roland (26., öngól), Bedő László (31.), Péter László (68.).

Oklánd–Felsőboldogfalva 4–2 (3–0).
Gólszerzők: Csiki Miklós (5.), Bencze Richárd (15.), Csomor Attila (33.), Csergő Nándor (67.), illetve László Zalán (51.), Simó Dávid (82.).

Siménfalva–Bögöz 0–1 (0–1).
Gólszerző: Tófalvi Lajos (4.)-

Etéd–Homoródszentpéter 8–2 (2–1).
Gólszerzők: Keresztes István (15.), Kiss Norbert TIhamér (20., 49.), Hijú László (55., 81.), Gagyi Zoltán (62.), Simó Zoltán (72.), Nagy Tamás (90.), illetve Zoltán Csaba (3.), Tamás Norbert (51.).

Kobátfalva–Farcád 2–0 (2–0).
Gólszerzők: Boros Zoltán (1.), Varga Róbert (13.).

Betfalva–Nagygalambfalva 1–3 (0–0).
Gólszerzők: Szilveszter Bence (75.), illetve Magyari Tamás (50.), Szőcs Attila (60., 80.).

Zetelaka II.–Kápolnás 4–0 (2–0).
Gólszerzők: Sánduly Zsolt (2.), Sebestyén Attila (6.), Csíki Balázs (57.), Bíró Zalán (87.).

Máréfalva–Malomfalva 2–1 (1–0).
Gólszerzők: Papp Szabolcs (41.), Zoltán Ferenc (90+3.), illetve Tankó Zoltán (80.).

Parajd–Korond 3–0 (0–0).
Gólszerzők: Ungvári Bence (45., 89.), Ráduly Sándor Attila (64.).

Alsósófalva–Varság 0–4 (0–2).
Gólszerző: Szász Kálmán (41., 42., 72., 78.).

Farkaslaka–Bogárfalva 5–1 (3–1).
Gólszerzők: Simó Magor (21., 39.), Balog Arnold (23., 37.), Fancsali Levente (57.).

Zeteváralja–Lövéte 0–3 (játék nélkül, Zeteváralja visszalépett a további küzdelmektől).