Kedden 13 órától Nyonban tartják a labdarúgó Bajnokok Ligája első körének sorsolását. Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) közzétette a csoportokat, mind a Kolozsvári CFR, mind a Ferencváros kiemelt, így papíron könnyebb ellenlábast kaphat.
Az északír Linfield, az izlandi Valur, a máltai Hibernians és az előselejtező győztese közül kap ellenfelelet a magyar bajnokcsapat. Az előselejtezőben a San Marinó-i Folgore, a koszovói Pristina, a feröeri HB Tórshavn és az andorrai Inter Club d’Escaldes szerepel.
Az erdélyi együttes a finn HJK Helsinki, a walesi Connah's Quay Nomads, a bosnyák Borac Banja Luka, vagy a szlovén Mura gárdáját kaphatja.
A selejtező első fordulójában 32 csapat kezdi meg szereplését, ezeket négy csoportra osztották, mindegyikben négy-négy kiemelt és nem kiemelt csapattal.
A párharcok első mérkőzéseit július 6–7-én, a visszavágókat pedig 13–14-én játsszák. A második forduló sorsolását szerdán rendezik.
Előbb egy távozót, aztán egy újonnan érkezőt jelentett be a sepsiszentgyörgyi együttes. Mindkét játékos középpályás.
Az U Craiova semleges helyszínen, a Mezőkövesden lejátszott első mérkőzésen simán múlta felül a fehérorosz FK Vityebszket, így egy lépésre került a továbbjutástól a labdarúgó Bajnokok Ligája első körében.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es jegy.
Provokációnak nevezte a ProSport román sportportál minapi cikkében azt, hogy a Hungary Today című angol nyelvű magyar hírportál „erdélyi magyarként” hivatkozott Kovács István futballbíróra.
Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!