Biztossá vált: Zilah lesz Nyárádtő ellenfele az osztályozón

Horváth Bálint Ottó 2024. május 11., 21:17 utolsó módosítás: 2024. május 12., 11:01

Felállt a kétgólos hátrányból, mégis pont nélkül maradt a Gyulafehérvári CSU otthonában a Nyárádtői Unirea a labdarúgó 3. Liga felsőházi rájátszásában, ahol a 8. fordulót követően biztossá vált, hogy a Zilahi CSM lesz az ellenfele az osztályozón.

Készülhetnek az osztályozós párharcra a nyárádtőiek. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A nyárádtői csapat az előző, hétközi játéknapon biztosította be helyét az osztályozón, szombaton késő délután pedig az utolsó idegenbeli mérkőzését játszotta a 9-es csoport felsőházában.

A gyulafehérváriak ellen az első félidő közepére kétgólos hátrányba kerültek, a második játékrészben azonban szűk tíz percen belül kiegyenlítettek Barstan és Astafei góljaival. Pontot viszont mégsem tudtak szerezni, mivel a házigazdák a hosszabbításban betaláltak, ezzel behúzták a győzelmet, és egymás után másodszor győzték le a Maros megyeieket.

A 3–2-es vereségnek nincs különösebb jelentősége, mivel a másik találkozón az éllovas Besztercei Gloria 4–1-re nyert a Medgyesi SK ellen, így az utolsó forduló előtt bebiztosította az első helyet. Ezzel eldőlt, hogy a második pozícióban végző Nyárádtő a 10-es csoportban győztes Zilahi SCM-vel csap össze az osztályozó elődöntőjében, és az első mérkőzést hazai környezetben játssza.

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 9-es csoport, felsőházi rájátszás, 8. forduló

38

Az alsóházban a kiesés ellen küzdő, és a hét elején edzőváltáson átesett Szászrégeni Avântul (Sandu Borș helyét a klub kötelékében dolgozó Vilmoș Stoica vette át) a hétközi fordulóban magabiztosan nyert otthon 3–1-re a Kolozsvári Viitorul ellen, a szombati játéknapon viszont nem volt elegendő számára a kétgólos előny a sereghajtó Alsógáldi Industria vendégeként, és végül 2–2-es döntetlent játszott, ezzel értékes pontokat veszített.

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 9-es csoport, alsóházi rájátszás, 8. forduló