Bízik a győzelemben, de óvatosságra int a Sepsi OSK edzője

Sánta Imre 2022. április 04., 13:44

A válogatott mérkőzései miatt két hétig szünetelő labdarúgó 1. Liga küzdelmei a hétvégén folytatódtak, az alsóházban érdekelt Sepsi OSK azonban csak hétfőn száll harcba, hazai környezetben a csőd szélén álló Academica Clinceni együttesét fogadja.

A találkozó toronymagas esélyesének a Sepsi OSK számít Fotó: Pinti Attila

A piros-fehérek számára kötelező a győzelem, hiszen a súlyos pénzügyi gondokkal küzdő, sok sebből vérző Ilfov megyei alakulat teljesítménye ebben az idényben messze elmaradt attól, amit egy évvel korábban mutatott. A két csapat jelenlegi játékoskeretét számba véve pedig egyértelműen kijelenthető, hogy a találkozó toronymagas esélyesének a Sepsi OSK számít. Ezt alátámasztják az alapszakaszban született eredmények is, amikor a háromszékiek oda-vissza verték az Academicát, mindkét alkalommal 2–0 arányban arattak magabiztos sikert.

Ennek ellenére Cristiano Bergodi, az OSK vezetőedzője óvatosságra intett, hogy bár a papírforma szerint valóban nagy esélyük van a győzelemre, de legutóbbi mérkőzésén az ellenfél csapata jól játszott, ezért figyelniük kell, nehogy kellemetlen meglepetésben legyen részük. Az olasz szakember szerint hasznos volt a kéthetes pihenő, zavartalanul tudtak készülni a folytatásra, és az edzéseken a játékosok teljesítették mindazt, amit kért tőlük.

„Az utóbbi négy meccsünkön jó játékot mutattunk, és kár, hogy a Dinamo ellen csak egy döntetlent értünk el, mert ezzel Bukarestben két pontot elhullattunk.

Most azonban minden esélyünk megvan a győzelemre, viszont oda kell figyelnünk az ellenfelünkre, amely a bajnoki szünet előtti mérkőzésén a korábbiaknál jobb teljesítményre volt képes, és nem szeretném, ha meglepetés érne minket. Mi vagyunk tehát az esélyesebbek, de majd a pályán fog meglátszani, mire vagyunk képesek. Fontos, hogy összeszedetten játsszunk és minél több helyzetet tudjunk kidolgozni.

A Clinceni jelenleg a rangsor utolsó előtti helyén áll, de nem szabad alábecsülnünk őket, sem elbíznunk magunkat. Ebben a kéthetes szünetben lehetőségünk volt pihenni és készülni a soron következő meccsekre, a játékosaim eleget tettek az elvárásaimnak” – nyilatkozta Cristiano Bergodi, a Sepsi OSK vezetőedzője.

A hétfőn 18 órakor kezdődő Sepsi OSK–Academica Clinceni összecsapást a Cătălin Popa, Gabriel Stroe és Gheorghiță Bălan által alkotott bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, az Orange Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.