A mindig tanulni, fejlődni vágyó, szakemberként az edzésmódszerek iránt folyamatosan érdeklődő Bajkó Barnának több súlyos sérülés gátolta labdarúgói pályafutását, azonban soha nem adta fel a harcot: mindig fel tudott állni és vissza tudott térni a pályára.
Csíkszeredában nevelkedett, Major Ágoston volt az első edzője. Karrierje során csak erdélyi csapatokban játszott. Megfordult a Székelyudvarhelyi Budvár, a második ligás Négyfalusi Precizia, a Szovátai Medvetó, az első ligás Besztercei Gloria, a Szászrégeni Lendület, a másodosztályú Brassói Forex és Dévai Maros, illetve a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és az FK Csíkszereda csapataiban.
Az FK Csíkszereda január közepén Hargitafürdőn edzőtáborozik, ott kérdeztük Bajkó Barnát.
– Pár napja edzőtáborban vannak. Melyek az első benyomások, hogyan látja, hogyan zajlik a munka?
– Először is boldog új évet kívánok mindenkinek: sportszerető embereknek, szurkolóknak, támogatóknak, mindenkinek egyaránt! Úgy látom, hogy a hely, ahol vagyunk, méltó ahhoz a helyezéshez, amelyet jelenleg elfoglalunk a tabellán. Gyönyörű környezetben, nyugodt légkörben tudunk készülni, ami lehetővé teszi a minőségi munkát. Ez az időszak nem könnyű, hiszen ha a bajnokság során panaszkodnak a játékosok a szerda–szombati meccsekre vagy az utazásokra, most mindenki inkább elcserélné ezt arra.
– Gazdag, hosszú pályafutás van Bajkó Barna mögött. Részt vett már hasonló edzőtáborokban?
– Igen, elmondhatom, hogy voltam már nehezebb edzőtáborokban is. Minden korszaknak megvan a maga sajátossága, akár a fizikai felkészülés, akár a futball minősége vagy taktikája terén. A futball folyamatosan változik, és nekünk is lépést kell tartanunk a korral és a technológiával. Ahogy minden fejlődik, úgy nekünk is alkalmazkodnunk kell.
– Mostanában úgy tűnik, hogy a romániai csapatok kevésbé választják a hegyi, havas felkészüléseket. Mit gondol erről?
– Egyelőre még nem jutottunk el oda, hogy robotokként mozogjunk vagy játsszunk a pályán és remélem, ez az időszak sosem fog bekövetkezni. Azonban az alapokat – a fizikai felkészültséget, az erőnlétet, az aerob kapacitás fejlesztését – nem lehet kihagyni. Ez az időszak erre van, és ebben a játékosnak is partnernek kell lennie.
Ha a közelmúltból hozok példát, mondjuk a Dorinel Munteanu felkészülési stílusát, az eredményesnek bizonyult, de ehhez a csapategység és a játékosok hozzáállása is kellett. Ha nem fogadják el az edző filozófiáját, abból problémák születhetnek, amelyek kihatnak a csapat teljesítményére és az eredményekre. Hál'istennek, a mi játékosaink megértették a célt, és beálltak a sorba. Ezt tükrözi az a munka és eredmény is, amit nyártól télig elértünk, illetve az, ahol jelenleg állunk a tabellán.
– Bajkó Barna is végigfutotta az edzéseket. Ezzel jó példát mutat.
– Igen, igyekszem én is végigfutni az edzéseket, és felkészülni a bajnoki rajtra, akár az ötödik ligában (ha ideje engedi, Bajkó Barna a 5. ligás Tusnádi Piliske csapatát erősíti – szerk. megj.). Főleg a fiataloknak üzenetértékű, hogy próbálunk példát mutatni.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Sepsi OSK az éllovas Corvinul ellen, és visszavette a második helyet. A lefújás után Batzula Hunor a Székely Sportnak beszélt a nyomásról, a gól pillanatáról és a feljutási esélyekről.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Grindeanu egyértelművé tette, nincs semmilyen politikai együttműködés az AUR-ral a bizalmatlansági indítványuk után. Vadonatúj vonatok álldogálnak egy bukaresti állomáson, mert nem tudjuk őket üzembe helyezni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!