Bevenné a Nemzeti Arénát az FK Csíkszereda – élő szöveges közvetítés a Dinamo elleni mérkőzésről

Sebestyén Ervin 2024. május 20., 17:54 utolsó módosítás: 2024. május 21., 13:49

Kevés idő maradt hátra és elkezdődik a labdarúgó Szuperliga osztályozós párharcának első mérkőzése a fővárosi Nemzeti Arénában a Bukaresti Dinamo és az FK Csíkszereda között. Kövesse a helyszíni eseményeket a folyamatosan frissülő tudósításunkkal.

Hatalmas bravúrra készül az FK Csíkszereda Fotó: Pinti Attila

Hatalmas lehetőség előtt áll a csíkszeredai csapat, amely története során először juthat fel az élvonalba. Az elképesztő teljesítményhez viszont bravúrra lenne szükség, hiszen az ország egyik legnépszerűbb együttesét, a Bukaresti Dinamót kell búcsúztatniuk az osztályozón.

A párharc első mérkőzését hétfőn este 20 órától rendezik a Nemzeti Arénában. A Székely Sport tudósítói a helyszínen tartózkodnak, ahonnan a legfrissebb információkkal jelentkeznek, élő hírfolyamunkban olvasóink folyamatosan tájékozódhatnak az eseményekről.

Köszönjük kedves olvasóink figyelmét!

90+4. perc Véget ért a mérkőzés, a Dinamo 2–0-ra győzött.

89. perc Végre hajtotta az utolsó cseréjét a csíkszeredai csapat, Jebarit Gheralia váltotta.

80. perc Megkérték a csíki szurkolókat, hogy 15 percet maradjanak a stadionban a mérkőzés vége után.

76. perc Hamar csökkenthette volna hátrányát az FK, azonban Makrai ziccerben fölé lőtt.

73. perc Dennis Politic gyönyörű egyéni akciója végén védhetetlenül lőtt a léc alá, ezzel duplázott, már kettővel vezet a Dinamo (2–0).

71. perc Kettős csere a csíkszeredaiaknál, Pintér és Bloj érkezik Csürös és Jelena helyére.

65. perc Újabb hazai lehetőség maradt ki, ezúttal Bani volt pontatlan a befejezésnél.

63. perc Támadót küldött a pályára az FK szakvezetése, Makrai váltotta Aprót.

59. perc A másik oldalon Abdallah növelhette volna a fővárosiak előnyét, de kihagyta a ziccerét.

55. perc Babati szabadrúgásával veszélyeztetett az FK Csíkszereda, de nem találta el a kaput.

21.12 A hangosbemondó tájékoztatása szerint 31 ezer 123 néző tekinti meg a mérkőzést a lelátóról.

46. perc Alig kezdődött el a második félidő, máris betalált a Dinamo, labdavesztés után gyorsan végig vitték az akciót, Bani pontos beadása után Politic fejjel talált be (1–0).

21.04 Elkezdődött a második játékrész. A szünetben egy csere történt az FK-nál, Szondy Botond helyét Bakos Ervin vette át.

45+1. perc Szünet a Nemzeti Arénában, az első félidőt követően 0–0 az eredmény.

44. perc Gyenge pontos kirúgása után Jelena került helyzetbe, de nem tudta a kapura irányítani a fejesét.

27. perc A Dinamo viszont közelebb volt a gólhoz, Pavicic fejese kevéssel kerülte el a kaput.

25. perc Bátrabban játszik a csíkszeredai csapat, ismét lövőhelyzetbe került, Jebari középre tartó lövése veszélytelen volt.

18. perc Feljegyezhettük az első FK kapuralövést is, Apró távoli próbálkozása nem okozott gondot a bukaresti kapusnak.

16. perc Újabb hazai lehetőség, Milanov a tizenhatoson kívülről a kapufát találta el.

11. perc Nagy fölényben játszik a Dinamo, 11 percet kellett várni az első nagy helyzetére, Politic lövését Gyenge hárította, majd az ezt követő szögletnél Grigore fejesénél is hatalmasat védett.

20.01 A Bukaresti Dinamo végezte el a kezdőrúgást, elrajtolt a mérkőzés.

19.59 Kivonultak a csapatok a gyepre, hamarosan kezdődik az összecsapás.

19.49 A hangosbemondó ismerteti az FK Csíkszereda csapatát, minden nevet kifütyültek a hazai szurkolók.

19.47 Fent a karéjon foglaltak helyet a csíki akadémisták. Fokozott őrizetet kaptak, senki sem közelítheti meg őket.

19.44 A csíki gárda befejezte a bemelegítést, a játékosok bevonultak az öltözőbe.

19.38 Belépés előtt alaposan átvizsgálják az FK Csíkszereda szurkolók cuccait. A székely zászlós bannert elvették.

19.30 Most már leszállhatnak, hamarosan belépnek a stadionba a vendég szurkolók.

19.27 Megérkezett a helyszínre a csíki szurkolótábor, azonban egyelőre nem engedik őket leszállni a buszról.

19.25 Megjelentek a hazai játékosok, hatalmas tapsviharral fogadták őket. Hatalmas hangerőn dübörög a zene az arénában, ember emberrel nem tud szót váltani, nem lehet egymás szavát hallani. Zúg az egész stadion a bukaresti együttest buzdító énekektől.

19.20 Az FK Csíkszereda labdarúgói is ismerkednek a pályával.

Füttykoncert fogadta a játékosokat.

19.10 A játékosok is érkeznek a gyepre melegíteni.

19.05 Gyűlnek a szurkolók a lelátókon, de rengetegen kell még érkezzenek, majdnem telt ház várható az összecsapáson.

18.55 Egyre több szurkoló érkezik a helyszínre, vonulnak a bejárat irányába.

18.35 Megvannak a hivatalos kezdőcsapatok.

Az utolsó bajnokihoz hasonlóan ezúttal is 4–3–3-as felállásban kezd a bukaresti együttes, míg Ilyés Róbert 4–2–3–1-ben küldi fel a játékosokat a gyepre.

Bukaresti Dinamo: Golubovic – Moura, R. Grigore, Homawoo, Amzăr – Milanov, Gnahore, Pavicic – Bani, Abdallah, Politic. Cserék: Răilean, Gregorio, D. Iglesias, Ilic, Bordușanu, Neagu, Irimia, Roșu, Costin.
FK Csíkszereda: Gyenge – Nagy, Kelemen, Csürös, Apro – Vereș, Jebari – Szondi, Babati, Gál-Andrezly – Jelena. Cserék: Karácsony, Gheralia, Makrai, Bakos, Pintér, Bloj, Balogh, Gergely, Vita.

18.30 Hatalmas hangsúlyt fektettek a biztonságra. Rengeteg csendőr, rendőr és önkéntes van a helyszínen, hogy minden a legnagyobb rendben legyen.

18.15 Befutott a csíkszeredai együttes csapatbusza

Minden rendben volt az úton. A forgalom hatalmas Bukarestben, nehezen lehetett eljutni a stadionig. Három HR jelzésű autóbusszal találkoztunk a Prahova völgyén. Egy a szurkolók busza volt, a másik kettő pedig a Székelyföld Labdarúgó Akadémia játékosait vitte Bukarestbe. A stadion készen áll a mérkőzésre, az idő kellemes, tökéletes a focihoz.

Megérkezett az FK Csíkszereda csapatbusza a helyszínre Fotó: Dobos László

A stadion készen áll, kiváló időjárási viszonyok várhatóak a mérkőzésre Fotó: Pinti Attila

15.15 Az FK Csíkszeredának is lesznek drukkerei a Nemzeti Arénában, a Lokálpatrióták Csíkszereda szurkolói csoport nagyjából ötven személlyel utazott el Bukarestbe.

Több mint 50 szurkoló kísérte el a csíki együttest Bukarestbe Fotó: FK Csíkszereda

14.15 Óriási az érdeklődés az ország legnagyobb stadionjában rendezendő mérkőzés iránt, több mint 30 ezer néző biztosan helyet foglal a lelátókon. Hétfőn kora délutántól nyitották meg a jegypénztárakat a helyszínen, így jóval magasabb nézőszámra is lehet számítani. Neves személyiségek, a román labdarúgás ismert alakjai, a sikeredző Mircea Lucescu, valamint Ionuț Lupescu is a helyszínről tekintik meg a mérkőzést.