Hirdetés

Beválik a jelenlegi rendszer, nem kívánnak változtatni az 1. Liga lebonyolításán

Fotó: Pinti Attila

2022. február 24., 11:48

Az utóbbi időben rendre beszédtéma volt a román sportsajtóban az újabb létszámnövelés az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. Răzvan Burleanu, a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elnöke azonban véget vetett a találgatásoknak, és megerősítette, hogy marad a tizenhat csapatos lebonyolítási rendszer az 1. Ligában.

2022. február 24., 11:48

A szövetség elnöke közölte, hogy a hazai élvonalbeli bajnokságban a jelenlegi, 2020-ban bevezetett 16 csapatos, alapszakaszt, valamint felső- és alsóházi rájátszást tartalmazó lebonyolítási rendszer a legjobb megoldás. „Bármilyen más rendszer, amelyben csak oda-visszavágók vannak, nagyon sok tét nélküli mérkőzéshez vezet” – mutatott rá sajtótájékoztatóján Răzvan Burleanu. Hozzátette,

azzal, hogy megtartják a mostani lebonyolítást, elkerülik azokat a problémákat, amelyek felvetődhetnek a tisztességes bajnokságot illetően, és semmiképpen sem akarnak visszatérni az „egykori szövetkezeti” időkhöz.

Hirdetés

A Sepsi OSK-nak megfelelő a rendszer

Megkeresésünkre Diószegi László, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK elnöke úgy nyilatkozott, a klub számára megfelelő a jelenlegi lebonyolítás.

A felsőházi és alsóházi rájátszásos rendszer érdekesebb, mert ha egy csapat a ranglista második felében végez az alapszakaszban, de összeszedi magát, akkor nagyot tud javítani a bajnokság végéig.

Ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy ha még több csapat lenne, akkor még kevesebb pénz jutna a kluboknak a televíziós közvetítésekből, ez pedig még jobban lefelé húzná a bajnokság színvonalát.”

A klubvezető rámutatott, a 18 csapatos bajnokság ellenben biztosan nem lenne annyira megterhelő a játékosoknak, mert kevesebb mérkőzést játszanának. A bajnokság azonban érdektelenné válna, hiszen a tabella középmezőnyében tanyázó csapatok, amelyek már nagyon sok ponttal le vannak maradva a dobogótól és elhúztak a kiesési zónától, komolyabb tét nélkül játszanának.

Az  1. Ligában a 30 fordulót magába foglaló alapszakasz után az első hat helyezett a felsőházi, a további tíz csapat az alsóházi rájátszásban folytatja, ahol pontjaik megfelezésével kezdik a küzdelmet. A bajnokság győztese a Bajnokok Ligája selejtezőjében, a második helyezett és a Román Kupa nyertese a Konferencia Ligában indul. A felsőház harmadik helyezettje selejtezőmérkőzést játszik az alsóház két legjobb csapata közötti selejtező továbbjutójával az utolsó európai kupaindulást érő helyért. Az alsóház két utolsó helyezettje kiesik, a hetedik és nyolcadik pedig osztályozót játszik a másodosztály harmadik és negyedik helyen végzett csapata ellen.

Burleanu az egyedüli jelölt

A Román Labdarúgó-szövetség tisztújító közgyűlését április 12-ére tűzték ki, amikor a 2014 óta regnáló elnök, Răzvan Burleanu harmadik mandátumát szerezheti meg.

A 37 éves sportvezetőnek egyelőre nincs kihívója a tisztség betöltésére, és bár a múltban már több élvonalban szereplő klub kísérelte meg a leváltását, az összesen 280 tagot számláló szervezetben továbbra is a többség bizalmát élvezi.

„Szerettem volna, hogy legyen egy kihívom, de még van elegendő idő a jelentkezésre. Amennyiben mégsem lesz senki, azt jelenti, hogy a román labdarúgás egységes. Bár a tevékenységünket többen kritizálták, úgy tűnik, hogy a tagok továbbra is támogatnak” – mondta Răzvan Burleanu.

Az FRF elnöke arról is beszámolt, hogy a szövetség Ifjúsági Ligát tervez a fiatal labdarúgók számára, a bajnokság létrehozásáról jövő hónapban szavazhatnak az illetékesek. A bejelentés alapján az U18-as korosztálynak szánt új torna az U19-es Elit Ligát váltaná, a győztes pedig részt vehetne az ifjúsági csapatok Bajnokok Ligájának számító Youth League-ben.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A GYHK volt edzője nem is gondolta volna, hogy menesztik a kupafiaskó után

A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.

Ebben a szezonban már nem vezethet meccset a hatalmasat hibázó román bíró (videóval)

Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.

Székelyhon

Szánkózás közben esett a folyóba két kiskorú: az egyikük megmenekült, a másikuk holtteste most került elő

A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.

`
Krónika

A Securitate egykori Kovászna megyei parancsnokával készült életútinterjút közöl a Krónika

Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.

Krónika

Elkezdődött az új sóbánya építése Kolozs megyében

Zöld jelzést kapott az új sóbánya kiépítése a Kolozs megyei Palackoson, miután a beruházó megszerezte a szükséges engedélyeket. A több szakaszban, akár 30 millió euróból megvalósuló projekt munkahelyeket teremt, és a térség gazdasági fellendülését ígéri.

Főtér

TWM, The world is mine, ez lesz a Bentley rendszáma. Megdolgoztam érte, nem szégyellek negyvenkilenc évesen nyugdíjba menni

„Hát szerinted lenne autópálya, gyár, új lakónegyed, pláza ebben az országban, ha hagynánk, hogy mindenki, bárki beleszóljon? Ha hagynánk, hogy az az ember, aki meg tudja csinálni és aki meg is csinálja, elbukjon valami rongyos egy-két milliós tyúkperen?”

Ez is érdekelheti

Ebben a szezonban már nem vezethet meccset a hatalmasat hibázó román bíró (videóval)

Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.

Olcsón megúszta a Kolozsvári U indulatos edzője

A legkisebb mértékű büntetést kapta a Kolozsvári U-t irányító Cristiano Bergodi, aki komoly botrányt váltott ki a városi rivális CFR elleni vesztes rangadó lefújását követően.

Elő a hólapátokkal: az időjárás beleszólhat a Szuperliga programjába

Két nap múlva kezdődik a labdarúgó Szuperliga 28. fordulója, azonban a kedvezőtlen időjárás és a több megyére havazás miatt kiadott narancssárga riasztás kétségessé teszi több mérkőzés lebonyolítását.

Az FK Csíkszereda igazolta a legtöbb légióst télen a Szuperligában

Rendkívül aktív téli átigazolási időszakon van túl az FK Csíkszereda. A Hargita megyei klub kerete jelentősen átalakult, és a román labdarúgás mezőnyében egyetlen csapat sem szerződtetett több, külföldről érkező játékost, mint Ilyés Róbert együttese.

Bekiabálásokért büntették meg az FK Csíkszereda szurkolóit

Az FK Csíkszereda szurkolói csoportjának több tagját megbírságolta a csendőrség az Aradi UTA elleni legutóbbi hazai bajnoki mérkőzést követően.

A végeken veszteglők ellen növelheti pontjai számát az FK Csíkszereda

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) nyilvánosságra hozta a labdarúgó Szuperliga 29. fordulójának pontos menetrendjét, eszerint az FK Csíkszereda március első napján vendégeskedik a ranglistán előtte álló Petrolul otthonában.

Öt százalékról 83-ra: a CFR a felsőház kapujában, óriási a harc a play-offért

Három forduló maradt hátra a labdarúgó Szuperliga alapszakaszából, és miközben három csapat már bebiztosította helyét a felsőházban, a fennmaradó három play-off pozícióért elképesztően kiélezett küzdelem zajlik.

Szurkolói találkozót tart az FK Csíkszereda

Várja hűséges drukkereit az FK Csíkszereda – olvasható a klub közösségi oldalán. Kedden délután Szondy Zoltán klubelnök válaszol a kérdésekre, szó lesz a zászló miatti bírságokról és a közösséget érő kihívásokról is.

Kimaradt egy-egy büntető, felsőházi rájátszást érő helyen a Kolozsvári CFR (videóval)

A Nagyszebeni Hermannstadt FC ellen megszerezte zsinórban nyolcadik győzelmét a labdarúgó Szuperligában a kincses város együttese. Kihasználva ellenfelei botlását már ötödik a tabellán.

Ebben az idényben már nem lép pályára FK-mezben Jozef Dolný

Szerződést bontott meghatározó támadójával az FK Csíkszereda: a klub közös megegyezéssel vált meg a sérüléssel bajlódó Jozef Dolnýtól. A támadó rehabilitációja folytatódik, a jövőbeni visszatérés lehetőségét nyitva hagyták.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!