A Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) két év kihagyást követően újból megrendezi a megyei és a körzeti labdarúgó-bajnokságban szereplő együttesek számára a teremtornákat. A felhívást január elején hirdette meg, teljes a létszám a Csík és az Udvarhely körzeti focibajnokság esetében is.
Előbbinél 16 csapat lesz a 24. kiadásához érkezett megmérettetésen. A tornát 2023. február 11-12-én rendezik a székelyudvarhelyi sportcsarnokban.
Az Udvarhely körzeti teremtornára benevezettek listája: Malomfalva, Varság, Máréfalva, Szentpál, Lövéte, Farkaslaka, Bögöz, Felsőboldogfalva, Zeteváralja, Zeteleka II., Farcád, Parajd, Korond, Bogárfalva, Kápolnás és Szentábrahám.
A sorsolást január 26-án, csütörtökön 17 órától tartják, követhető lesz az egyesület Facebook-oldalán.
A labdarúgó 5. Liga Csík körzeti csoportjában tíz csapat szerepel, közülük csak a Csíkszentimrei Töviske és a Csíkszentmihályi Törekvés csapata nem nevezett be a január végi teremtornára.
Papp Leventétől, a HMLE csíkszéki titkárától megtudtuk, hogy a csíki tornát szombaton, január 28-án rendezik, helyszín a csíkszentkirályi sportcsarnok. A résztvevő csapatok: Csíkszentdomokosi SK, Kozmási Komisz, Lázárfalvi Mohos, Gyimesbükki SE, Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE, Csíkszentgyörgyi Fiság, Szépvízi MŰ és Csíkszentkirályi Borsáros.
Az A jelű csoportba Szentdomokos, Csíkszentgyörgy, Szépvíz és Kozmás csapata kapott besorolást, a B csoportban pedig Gyimesbükk, Kászon, Szentkirály és Lázárfalva együttese. A két csoport első két-két helyezettje elődöntőbe jut, a torna pedig helyosztókkal zárul. A mérkőzések 1x25 percesek, érvényesek a teremlabdarúgás szabályai.
A HMLE honlapján közzétették a menetrendet is, ez itt érhető el.
A 4. Liga együttesei február 15-ig jelentkezhetnek a megyei teremtornára.
Vendégsikerrel zárult a karácsony utáni első erdélyi rangadó a jégkorong Erste Ligában. Pénteken este a házigazda Csíkszeredai Sportklub ütötte az első gólt a Brassói Corona elleni mérkőzésen, a vendégek azonban erre öttel válaszoltak.
A Gyergyói Hoki Klub U20-asai első szlovákiai idényükben nemcsak helytállnak, hanem betörtek a második vonal élmezőnyébe. A legnagyobb nyereség azonban nem a tabellán elfoglalt hely, hanem az a fejlődési közeg, amit ez a pontvadászat jelent.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
Két dokumentumot tartalmazó borítékot találtak a vajdahunyadi kastély Buzogány-tornyának tetejéről eltávolított, páncélos vitézt ábrázoló szobor lábai alatt – közölték a múzeumként működő kastély illetékesei.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!