Hirdetés

Berobbantak a fiatal játékosok a Szuperligában

A Sepsi OSK-nál kölcsönben játszó Omar El Sawy négy gólt szerzett, valamint két asszisztot jegyzett ebben a bajnoki idényben
Fotó: Pinti Attila

2025. március 12., 16:17

A labdarúgó Szuperliga 2024–2025-ös szezonjának alapszakaszában pályára lépett U21-es korosztályú játékosok több rekordot is megdöntöttek. Először fordult elő, hogy a fiatalok mind a 30 fordulóban szereztek legalább egy gólt.

2025. március 12., 16:17

Ez a kilencedik idény, amelyben érvényben van az U21-es szabály a román élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A jelenlegi formában a klubok kötelesek a mérkőzések elejétől a végéig folyamatosan szerepeltetni egy olyan játékost, aki jogosult a román U21-es válogatottban játszani, azaz 2002. január 1-jén vagy azt követően született.

Hirdetés

Az eddigi szezonokat elemezve a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) kimutatása szerint több rekordot is megdöntöttek a Szuperligában szereplő fiatal játékosok a 2024–2025-ös idényben.

Először fordult elő, hogy az alapszakasz minden egyes fordulójában született legalább egy olyan gól, amelyet az U21-esek lőttek.

A fiatal játékosok által szerzett gólok aránya 18,44%, ami a legmagasabb érték azóta, hogy ez a szabály életbe lépett az elmúlt kilenc szezonban.

Ahogyan korábban csak kétszer fordult elő, ezúttal is négy csapat van, amelyek legalább 10 gólt szereztek az U21-es labdarúgók révén.

A Kolozsvári CFR gólgyárosa, Louis Munteanu már 19 találatnál jár •  Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR Galéria

A Kolozsvári CFR gólgyárosa, Louis Munteanu már 19 találatnál jár
Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

Az U21-es játékosok statisztikái az alapszakasz 30 fordulójában

– összesen 104 U21-es játékos lépett pályára eddig a Szuperligában, már most többen, mint a teljes előző szezonban (102).

– 102 gólt szereztek a fiatal labdarúgók a 30 forduló alatt, ami az összes bajnoki gól 18,44%-a. Az U21-es játékosok rekordja 125 találat a 2020–2021-es idényből, amikor a szabály előírta, hogy minden csapatnak két fiatallal kell kezdenie a mérkőzést.

– 3 mesterhármast jegyeztek ebben az idényben, és mindhármat U21-es játékosok szerezték: Louis Munteanu (Kolozsvári CFR) kétszer, illetve Ianis Stoica (Hermannstadt) egyszer.

– 22 U21-es játékos debütált a bajnokságban, a legtöbben a Petrolul, Dinamo, az Aradi UTA és a Kolozsvári U csapataiban (mindegyiknél 4).

– a legtöbb fiatal játékos a 24. és 25. fordulóban szerepelt (45 fő), míg a legtöbb U21-es gól a 12. és 19. fordulóban esett (7-7 találat).

– 9 játékos szerzett először gólt a Szuperligában: Cîrjan (Dinamo), Dorobanțu, F. Ilie, Perianu és Vlăsceanu (Slobozia), Rădulescu és Tolea (Petrolul), El Sawy (Sepsi OSK), valamint C. Mihai (UTA).

A legtöbb U21-es játékost szerepeltető klubok:
1. Konstancai Farul – 12
2. Dinamo, UTA, Galaci Oțelul – 9
3. Petrolul – 8

A legtöbb U21-es gólt szerző csapatok:
1. Kolozsvári CFR – 21
2. Universitatea Craiova, Hermannstadt – 11
3. Kolozsvári U – 10

Az U21-es góllövőlista:
1. Louis Munteanu (Kolozsvári CFR) – 19 gól
2. Ștefan Baiaram (U Craiova), Vladislav Blănuță (Kolozsvári U) – 10
3. Ianis Stoica (Hermannstadt) – 8
4. Cătălin Cîrjan (Dinamo) – 7

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Vandálok rongálták meg a Sepsi OSK csapatbuszát Craiován

Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.

Ez siralmas volt, eddigi legrosszabb arcát mutatta az FK Csíkszereda

Megszakadt az FK Csíkszereda hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul elleni háromgólos vereség után Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és kiosztotta a játékosait.

Székelyhon

Beazonosította a rendőrség az udvarhelyszéki zászlórongálások gyanúsítottjait

Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.

`
Krónika

Oroszország ballisztikus rakétacsapást mért Mikolajivra, az ukránok orosz kőolajvezetéket robbantottak fel

Az orosz hadsereg szombat reggel ballisztikus rakétával csapást mért a dél-ukrajnai Mikolajiv megyeszékhelyre; eddig egy halottról és legkevesebb 15 sebesültről lehet tudni – közölte Vitalij Kim, a régió kormányzója a Telegramon.

Krónika

Csoma Botond: morális összeomlás, hogy vasgárdista propagandista versét szavalták a Nemzeti Katedrálisban

Legionárius, vasgárdista propagandista, Radu Gyr versét szavalták gyerekek Bukarestben, a világ legnagyobb ortodox templomában, a Nemzeti Katedrálisban, amelynek szentképeit nemrég szentelték fel.

Főtér

Milyen következményekkel jár, ha a Lukoil kivonul Romániából? – hírek kedden

Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.

Ez is érdekelheti

Ez siralmas volt, eddigi legrosszabb arcát mutatta az FK Csíkszereda

Megszakadt az FK Csíkszereda hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul elleni háromgólos vereség után Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és kiosztotta a játékosait.

A Farul nem kegyelmezett, megszakadt az FK Csíkszereda veretlenségi sorozata (videóval)

Sokkal jobb focit mutatott a Konstancai Farul az FK Csíkszereda ellen a labdarúgó Szuperliga odavágójának utolsó játéknapján. Dicséret illeti az újoncot, hiszen augusztus végétől nem kapott ki a pontvadászatban.

Vandálok rongálták meg a Sepsi OSK csapatbuszát Craiován

Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.

Kétperces rövidzárlat okozta a CFR vesztét, a hosszabbításban fordított a Dinamo

A Kolozsvári CFR közel állt ahhoz, hogy megszakítsa gyenge sorozatát, de a Dinamo a hosszabbításban két perc alatt megfordította a meccset. A bukarestiek visszatértek a győzelmi útra, a kincses városiak tovább szenvednek.

Tengerparti kihívás: a Farul ellen folytatná veretlenségi sorozatát az FK Csíkszereda

A labdarúgó Szuperliga 15. fordulójában a tengerparton folytatja menetelését az FK Csíkszereda. Ilyés Róbert és játékosai a Konstancai Farul elleni idegenbeli mérkőzés előtt beszéltek a várakozásokról és a céljaikról.

Rakosgatják, az FK Csíkszereda találkozójának kezdési időpontja is megváltozott

A Professzionális Labdarúgó Liga (LPF) változtatásokat eszközölt a Szuperliga 16. fordulójának programjában, amely a bajnokság alapszakaszának visszavágó körét nyitja meg. Az FK Csíkszereda a Dinamóhoz utazik ezen játéknapon.

Kelendők a román labdarúgók, komoly összegeket fizetnek értük

A Nemzetközi Sporttanulmányok Központja (CIES) friss elemzése szerint Románia a világ nyolcadik helyén áll abban a rangsorban, amely a saját nevelésű, 27 év feletti futballisták külföldi eladásából származó bevételeket vizsgálja.

Daniel Pancu a Kolozsvári CFR új vezetőedzője

A Kolozsvári CFR hivatalosan is bejelentette, hogy a csapat új vezetőedzője a 48 éves Daniel Pancu lett. A korábbi U21-es szövetségi kapitány szombattól veszi át az irányítást, a Dinamo elleni bajnokin még a Rus–Hoban páros ül a kispadon.

Elmaradt fizetések, mentális teher – aggasztó a helyzet a Szuperligában

Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság klubjainak majdnem fele tartozik a jelenlegi vagy korábbi játékosainak. Az anyagi gondok mentális terhet rónak a futballistákra, ezzel is magyarázható egyes csapatok gyenge teljesítménye.

Nyugodtan lehet sértegetni a játékvezetőket Romániában?

Ismét megbüntették az FCSB tulajdonosát, Gigi Becalit, miután a Kolozsvári CFR elleni mérkőzés után sértő kijelentéseket tett Sebastian Colțescu és Ovidiu Hațegan játékvezetőkre. A büntetés jelzésértékű: 5000 lej és egy figyelmeztetés.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!