A vendégek pár nagy gólszerzési lehetőséget kihagytak, míg a Sepsi részéről Neskovics eltalálta a kapufát. A meccs végén nem volt elégedett játékosai teljesítményével a háromszékiek vezetőedzője, Bernd Storck kiemelte, hogy ellenfelük sok lehetőséget teremtett Niczuly kapuja előtt, és akár döntetlennel is zárulhatott volna a meccs.
„Nem vagyok elégedett a játékunkkal. Nehéz mérkőzés volt. Mi irányítottuk, de nem voltak nagyon tiszta gólszerzési lehetőségeink. Elszalasztottuk, hogy megszerezzük a megnyugtató második találatot, és amikor ez történik, akkor az ellenfélnek adsz önbizalmat.
A játékosok mindent beleadtak, de lehetett volna jobb is. Ez volt az első meccs a nyári szünet után, tudtuk, hogy nehéz lesz. Jó bajnoki szezon előtt állunk” – mondta Storck a találkozót közvetítő tévétársaságoknak.
Tony da Silva, a Jászvásári Poli vezetőedzője a nagy meleg miatt panaszkodott, hiszen amikor a mérkőzést rendezték, Sepsiszentgyörgyön 35 Celsius-fok felett volt a hőmérséklet, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pedig riasztást adott ki a kánikula miatt.
„Én vállalom a felelősséget. Egy jól felkészített csapatot láttam a pályán, nem könnyű egy ilyen ellenféllel játszani. Embertelen volt a hőség, a bajnokság érdekében remélem, hogy az LPF (a bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga – szerk. megj.) gondoskodik a játékosokról. 40 Celsius-fok volt, én a pálya szélén szinte meghaltam a hőségtől. Ez van, megyünk tovább. Az újonnan érkezőknek még be kell illeszkedniük. Tavaly a játékosaim tökösek voltak, és megmentettek minket. Idén is ezt várom tőlük, komoly céljaink vannak és reméljük, hogy sikerülni fog elérni azokat” – összegzett Tony da Silva a tévéknek.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Pontosztozkodással zárult az újoncok csatája a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 3. fordulójában. A Sepsi OSK gyorsan válaszolt a Corvinul vezető góljára, ahol a két csapatnak a hőséggel is meg kellett küzdenie.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!