Hirdetés

Belgiumban kezdi meg főtáblás szereplését az Európa Ligában a Ferencváros

Belgium kezdi az Európa-ligát az FTC
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Szerdán este elrajtol a labdarúgó Európa-liga 2024–2025-ös idénye, az első játéknapon a magyar bajnok Ferencvárosi TC a felemás formában lévő Anderlecht otthonába látogat.

Az idei szezontól az UEFA jelentős változásokat vezetett be az általa rendezett nemzetközi kupasorozatokba, így nem csak a Bajnokok Ligája és a Konferencia-liga, de az Európa-liga is megújult formát kapott. Megszűnt a nyolcszor négycsapatos csoportkör, helyette létrejött egy 36 gárdát magába foglaló bajnoki rendszerű főtábla.

Az Európa-ligában mindegyik együttes nyolc-nyolc meccset játszik, azonban mindegyik fordulóban más-más ellenféllel szemben, így változatos párharcok alakultak ki.

Hirdetés

Az első nyolc helyezett kvalifikálja magát a nyolcaddöntőbe, 9. és 24. pozíció között végző csapatokra pedig a rájátszás kör vár a legjobb 16-ba kerülésért, a többiek számára pedig véget ér a nemzetközi kupakaland.

A Ferencvárosi TC idegenben kezdi meg menetelését, az Anderlecht otthonában. Pascal Jansen együttese már kedden este megérkezett a helyszínre, a tapasztalt vezetőedző pedig a talaj minőségére panaszkodott.

„A pálya és a gyep minősége mindig fontos, hiszen az is meghatározza, hogyan kivitelezhető az adott napi taktika. Megnéztük a pályát, megpróbáljuk a lehető legtöbbet kihozni a szerdai összecsapásból” – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak a mérkőzés előtt Pascal Jansen.

A magyar bajnoki címvédő kiváló előjelekkel várhatja a megmérettetést, ugyanis minden sorozatot figyelembe véve kilenc tétmeccs óta veretlen, hét győzelem mellett két döntetlen a mérlege.

Aktuális ellenlábasával a történelem során kétszer találkozott, mindkétszer az 1995-ben a Bajnokok Ligájában. Az FTC előbb Belgiumban győzött 1–0-ra, majd hazai pályán 1–1-es döntetlent ért el, így veretlen maradt az Anderlecht ellen.

Nagyon rossz előjel a belgák számára aktuális formájuk, ugyanis négy bajnoki óta nyeretlenek (3 döntetlen és 1 vereség), ráadásul a napokban menesztették Brian Riemer vezetőedzőt, a helyét egy nagyon fiatal szakember, David Hubert vette át. Az Anderlecht hazája pontvadászatában nyolc összecsapáson csupán 13 pontot gyűjtött, ami a hatodik helyre volt elegendő.

A két fél összecsapását szerdán rendezik 22 órától a Lotto Parkban, élőben közvetíti az M4 Sport és Prima Sport 5televíziós csatorna. A hírek szerint nem várható telt ház, azonban 17 ezer jegyet sikerült értékesíteniük.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Váratlan fordulat a 2. Ligában: nem kaphat élvonalbeli licencet az egyik felsőházi klub

Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.

Ilyés Róbert: kockáztatnunk kellett, de a csapat jelesre vizsgázott

Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.

Székelyhon

Lángba borult egy autó a nagy erejű ütközés után, egy áldozat bennégett

Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.

`
Krónika

Irán megfenyegette Romániát az Amerikának nyújtott hadászati támogatás miatt

Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.

Krónika

Megújul a csíksomlyói kegytemplom, anyaországi támogatással óvják a magyarság egyik legfontosabb zarándokhelyét

Csíksomlyó évszázadok óta a magyarság egyik legfontosabb lelki találkozási pontja: a pünkösdi búcsú idején százezrek gyűlnek össze a Nyeregben, hogy közösen imádkozzanak és erősítsék meg hitüket.

Főtér

Az ország, ahol a polgárok megbírságolása is kihívást jelent

Ilyen, amikor az egyik állami intézmény akadályozza a másik működését, az államkasszából kieső pénzt pedig ártatlan polgárok zsebéből pótolják.

Ez is érdekelheti

Újoncokat avathatnak a magyar válogatottban

Három új játékos, Yaakobishvili Áron, Csinger Márk és Szűcs Tamás is bekerült a magyar labdarúgó-válogatott idei első keretébe.

Meglepte a portugálokat, kétgólos előnyben a Ferencváros

Mindkét félidőben betalált és megnyerte a párharc hazai első mérkőzését a Ferencváros a portugál Braga ellen a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjében.

Az FK Csíkszereda is igényelte az európai kupalicencet

Lejárt a határidő, ameddig a labdarúgó Szuperliga alsóházában szereplő klubok benyújthatták a 2026–2027-es idényre szóló európai kupalicenc kérelmet a szakszövetséghez. Csupán négyen teljesítették a követelményeket.

Corbu is ott a listán, a Fradi középpályása debütálhat a román fociválogatottban

Mircea Lucescu kijelölte azoknak a külföldön légióskodó játékosoknak az előzetes listáját, akiket számításba vesz a Törökország elleni mérkőzésre. A labdarúgó vb-pótselejtezőt március 26-án rendezik.

Bizonytalanság, veszélyben Irán focivébé-részvétele

Komoly bizonytalanság lengi körül a labdarúgó-válogatott részvételét a 2026-os világbajnokságon, miután az Egyesült Államok katonai műveletet indított Irán ellen. A geopolitikai feszültség immár a futballt is elérte.

Gyorsabb játék, kevesebb időhúzás – jelentős szabályváltozások jönnek a labdarúgásban

A labdarúgás szabályalkotó testülete (IFAB) szombaton olyan intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a mérkőzések tempójának felgyorsítása, valamint az időhúzás visszaszorítása.

Magyarországi klub rendelkezik a legfiatalabb csapattal Európában

A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Zalaegerszegi TE számít a legfiatalabb élvonalbeli együttesnek az összes európai pontvadászatot figyelembe véve.

A Real a City-vel, az FTC a Bragával találkozik a nyolcaddöntőben

Csak a szokásos: Real Madrid–Manchester City párharc is lesz a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. A Liverpool a Galatasarayjal, a PSG pedig a Chelsea-vel találkozik. Az Európa Ligában a Ferencváros ellenfele a portugál SC Braga lesz.

Korán ledolgozta a hátrányát, belőtte magát a nyolcaddöntőbe a Ferencváros

Félórát követően a javára fordította a párharcot és már továbbjutásra állt a Ferencváros a bolgár Ludogorec ellen, majd a végéig megőrizte az előnyét, ezzel bejutott a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjébe.

Elege lett a mellőzésből, felrúgta szerződését a Sepsi OSK volt alapembere

Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!