Nem kevesebb, mint három csapat ad két-két játékost a Román Professzionális Liga (LPF) által választott 4–3–3-as formációjába.
Azaz, a Bukaresti Dinamo, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Kolozsvári U. Mindhárman nyertek az Unirea Slobozia, az FC Botoșani, valamint a Bukaresti Rapid ellen.
A védő, Denis Ciobotariu, illetve a csatár, Dimitri Oberlin van a listán a háromszékiektől. A LPF előbbiről azt emelte ki, hogy ő az élvonal egyik legjobb formában lévő középhátvédje, míg utóbbi a szünetben állt be, büntetőt hozott össze, majd a klub új szerzeménye belőtte a piros-fehérek harmadik találatát.
Nem véletlen, hogy Ioan Ovidiu Sabău lett a játéknap edzője, miután a Giulești Arénában győzelmet aratott.
Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.
Automatikus eltiltás miatt kihagyja a Csíkszeredai Sportklub következő mérkőzését a kanadai Nicholas Ritchie, aki tiszteletlenül viselkedett a játékvezetőkkel szemben a Gyergyói Hoki Klub elleni összecsapás végén.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.
Nicușor Dan szerint elfogadhatatlan, hogy a 27 uniós tagállam közös döntését az Ukrajna támogatására szánt hitelről hetekkel később megkérdőjelezi Magyarország.
A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!