A román bajnoki címvédő Kolozsvári CFR nagyszerű szezont tud a háta mögött a második számú európai kupában, hiszen az Európa Liga egyenes kiesési szakaszának első fordulóját követően búcsúzott a kiírástól, a spanyol Sevilla idegenben szerzett több góllal ejtette ki a fellegváriakat.
A csapat sikeréből oroszlánrészt vállalt Giedrius Arlauskis kapus, aki kiválóan védte a kolozsváriak hálóját a Rennes, a Lazio, a Celtic és a Sevilla ellen is, a whoscored.com pedig beválasztotta a félbeszakadt idény legjobbjai közé.
A whoscored.com statisztikái szerint a 32 éves hálóőr 28 védést mutatott be az Európa Liga idei szezonjában, ez mérkőzésenként 3,5-ös mutatót jelent.
Az EL álomcsapatát a Manchester United dominálja, hárman képviselik a legjobb tizenegyben: Harry Maguire, Bruno Fernandes és Fred.
A marosvásárhelyi származású, több mint két évtizede Győrben élő 54 éves Palecian Judit az egyetlen a sporttörténelemben, aki három különböző sportágban lett világbajnok: profi ökölvívóként, erőemelőként és testépítőként.
Egymás után két edzőmérkőzést játszott szombaton a labdarúgó 2. Ligára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, ezeken a keret minden bevethető játékosa lehetőséget kapott. Ovidiu Burcă vezetőedző értékelte a csapat teljesítményét.
Nagyon hálás a sorsnak azért, amit kapott, ennek ellenére önazonos és ember tudott maradni a sokak által kedvelt Rúzsa Magdi énekesnő, aki többéves kihagyás után tért vissza Tusványos színpadára.
A járművezetőknek szeptember 1-jétől többet kell fizetniük az útadómatricáért, ahogyan az útdíjat be nem fizetőkre kiszabott bírságok összege is nő.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint 2025 júniusában 11 685 személynek folyósítottak különnyugdíjat.
Kormányt buktatna szeptemberben az Alfa Kartell szakszervezeti szövetség. Újabb nyúlfarknyival bővülhet az észak-erdélyi autópálya.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!