Bejutott a legjobb négy közé az FK Csíkszereda U15-ös lánycsapata

Dobos László 2024. május 24., 21:53 utolsó módosítás: 2024. május 26., 11:06

Megismételte az elmúlt két évben elért teljesítményét, idén is bejutott a legjobb négy közé az U15-os korosztályú női labdarúgó Elit Ligában az FK Csíkszereda lánycsapata. Portik Helga tanítványai pénteken este az FCSB együttesét győzték le három góllal.

A csapatkapitány Annabelle Nombot két góllal járult hozzá csapata sikeréhez Fotó: Borbély Fanni

Nagy harcot hozott az Erőss Zsolt Aréna melletti műfüves pályán megrendezett FK Csíkszereda–FCSB negyeddöntő az U15-os női Elit Ligában. A 2x35 perces mérkőzés nagy részében azonban a székelyföldi csapat támadott, de a bukarestiek is kihagytak pár nagy gólhelyzetet. A szögletarány 6:2 volt az FK javára, és ez alátámasztja a hazai alakulat fölényét.

Az első két gólt Annabelle Natsi Nombot lőtte, az elsőt jobbról, a másodikat pedig balról, mindkét alkalommal betört a 16-os területére, majd jól helyezett lövésekkel legyőzte a kiváló kapussal érkező vendégeket. A harmadik gól Cseke Melánia nevéhez fűződik, aki a két védő között előre lőtt labdára csapott le elsőként, majd a kapus mellett a hálóba továbbította a játékszert. Az FK Csíkszereda egymást követően harmadik alkalommal jutott be a legjobb négy közé, de egyszer sem sikerült még érmet szereznie.

Fotó: Borbély Fanni

Női labdarúgás, U15-ös korosztály, Elit Liga, negyeddöntő:
FK Csíkszeredai–FCSB 3–0 (1–0).
Gólszerzők: Annabelle Nombot (17. és 49.), Cseke Melánia (63.).
Játékvezetők: Feleki Gellért, Incze Dávid és Csíki Zsolt (mindhárman Székelyudvarhely).

FK Csíkszereda: Rusu Kriszta – Benedek Kincső, Andrea Cristina Sandu, Trinfuj Boglárka, Alexia Georgiana Zănoagă, Kádár Noémi, Annabelle Natsi Nombot, Lénárt Nikolett, Amalia Elena Tărpăscu, Orbán Anna, Cseke Melánia. Cserejátékosok: Bertóti Kata, Basa Brigitta, Balázs Ajna, Kósa Ágota, Juhász Anett. Stáb: Portik Helga (vezetőedző), Szőcs Renáta (másodedző), Sánta Noémi (orvosi asszisztens).
FCSB: Ayana Oprea – Safie Mut, Jeni State, Nicol Andrea Zaharia, Ana Maria Comănescu, Ioana Rădoi, Rebeca Gabriela Sandu, Ioana Ciobăniță, Karina Cruteanu, Roaxna Neacșu, Ema Savu. Cserejátékosok: Loredana Crângașu, Cătălina Dobre, Ana Ioca, Ana Maria Grosu. Stáb: Nocoleta Radu (vezetőedző), Doina Ioniță (másodedző), Daniela Ioniță (a csapat képviselője).

További eredmények: Temesvári Poli–Besztrecei Gloria 6–3, Kolozsvári U–Craiovai U 3–0 és Bukaresti Rapid–Estera Țifești 10–1.

A győztes csapatok bejutottak a négyes döntőbe, amelynek időpontjáról és helyszínéről később dönt a Román Labdarúgó-Szövetség (FRF).