Az olasz szakvezető fél évvel ezelőtt, május elején vette át az Universitatea irányítását, és az elmúlt idény végén közel volt a bajnoki cím megszerzéséhez a csapattal. Az új bajnokságot is remekül kezdték, megnyerték az első hét mérkőzésüket, és az élen voltak a tabellán.
Az utolsó két hazai meccsüket viszont egyaránt 1–0-ra elveszítették az Academica Clinceni és a Chindia Târgoviște ellen,
így az FCSB pontszámban utolérte, sőt jobb gólkülönbségével megelőzte őket.
Utóbbi találkozó után Bergodi már kijelentette, hogy lemond az edzői posztról, egyrészt az említett vereségek, másrészt személyes problémák miatt.
A craiovai klub közleménye szerint a következő időszakban a csapatot Corneliu Papură irányítja, aki a harmadik mandátumát kezdi a csapatnál. A fővárosi sportsajtó azonban úgy véli, visszatésére csak átmeneti megoldás, a klub vezetősége ugyanis mihamarabb ki szeretné nevezni Bergodi utódját.
A Gsp.ro portál információi szerint akár
a román válogatott jelenlegi szövetségi kapitánya, Mirel Rădoi is leülhet az Universitatea kispadjára,
amennyiben a novemberi három hivatalos mérkőzés lejártával szerződést bont a szövetséggel.
A jelöltlistán szerepel még a jelenleg csapat nélküli Edward Iordănescu és Eugen Neagoe, illetve a Chindiát vezető Emil Săndoi neve is.
Első alkalommal rendezték meg Csíkkarcfalván a Jégtörő Kupát, ahol az amatőr hokicsapatok családias hangulatban, mégis nagy elszántsággal csaptak össze. A tornát a Pingvinek csapata nyerte meg.
Ebben az idényében már csak a zárófordulóban tud pályára lépni a Kápolnási SK játékosa. A legutóbbi mérkőzésen kiállították, a lefújást követően a pályán kérte számon a játékvezetőt.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Előkerült a cotofenești-i aranysisak és a három arany karkötő is – erősítették meg hivatalos források az RTV Drenthe-nek.
További híreink: az időnket is ellopják – 23 órás lesz a vasárnap; az üzemanyagárak pedig elszabadultak, de a gazdákat legalább megmentené egy rendelet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!