Románia U19-es korosztályú válogatottja a jövő évben hazai környezetben esedékes korosztályos Európa-bajnokságra készül. A csapat október 6. és 15. között Ilfov megyében edzőtáborozik: Buftea, Voluntari és Mogoșoaia stadionjaiban Norvégia, Németország és Spanyolország hasonló korosztályú együttesei ellen játszik felkészülési mérkőzést. Ion Marin, a romániai U19-es együttes szövetségi kapitánya erre az akcióra két olyan játékost hívott meg, akik a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltjei: az FK Csíkszereda felnőtt csapatának jelenlegi kapusát, Simon Mátét, illetve a magyar másodosztályban, a Budapesti VSC-nél játszó Alexandru Urechet.
A továbbjutás szempontjából sorsdöntő Európa-bajnoki selejtezőket játszik október 11-én és 15-én a romániai U21-es válogatott, amely pénteken idegenben, Montenegró ellen lép pályára Nikšić-ben, kedden pedig Svájcot fogadja a bukaresti Giulești stadionban. A romániai U21-es gárdának tagja a magyarcsügési származású Marius Corbu is. A Székelyföld Labdarúgó Akadémiánál nevelkedett középpályás jelenleg Cipruson idegenlégióskodik, az APOEL Nicosia játékosa.
Közel nyolcezren énekelték teli torokból az Ismerős Arcok Nélküled című dalát a Sepsi Duna Arénában a FCSB elleni mérkőzés előtt. Diószegi László klubelnök szerint ez a válasz azoknak, akik az utóbbi időben megkérdőjelezték a csapat identitását.
Lüktető volt a ritmus a labdarúgó Szuperliga 4. fordulójának zárómeccsén. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és az FCSB is odatette magát, helyzetek sokaságát dolgozták ki. A háló érintetlen maradt.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
Kedden 16 órakor a tervek szerint megnyitják a forgalmat az A3-as észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti 12,24 kilométeres szakaszán.
Az európai államok közel kétharmada készül emelni a férfiak nyugdíjkorhatárát, háromnegyedük pedig a nőkét is a 2060-as évek végéig a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet Pensions at a Glance 2025 című jelentésén alapuló tanulmány szerint.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!