Románia U21-es csapata október 7-én Svédországgal, 9-én Mexikóval játszik barátságos mérkőzéseket. A behívott játékosok között van Rareș Ispas, a Sepsi OSK hátvédje, valamint a magyarcsügési Marius Corbu középpályás is. Corbu Puskás Akadémia játékosa, de az FK Csíkszeredánál nevelkedett.
Az U20-as válogatott október 7-én Csehországgal, 11-én pedig Németországgal mérkőzik. A behívott játékosok között van Casiadi-Bakó Soma, az FK Csíkszereda játékosa, illetve a szászrégeni Suciu Tóni, aki jelenleg a Sellenberk csapatát erősíti.
Az U19-es román válogatott október 7-én és 10-én Ciprussal játszik felkészülési mérkőzéseket, a keret tagja a gyergyószentmiklósi Gergely Botond hátvéd és a marosvásárhelyi Barabás Marius, mindketten az FK Csíkszereda játékosai.
Az U18-as román válogatott október 3. és 13. között a Négy Nemzet Tornáján játszik Bufteán, ahol Spanyolország, Törökország és Portugália az ellenfél. A keretben nincs székelyföldi futballista.
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Nem tudta meglepni az FK Csíkszereda a hullámvölgyben levő FCSB-t, a fővárosiak három kudarc után a 2026-os év első győzelmét épp a székelyföldiek ellen csikarták ki. De ez sem volt elég Gigi Becalinak.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
Heves indulatokat váltott ki a közösségi oldalakon Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének az állásfoglalása, amelyben elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tüntetést szervezzen a városban.
Sajátos ellentétre derült fény a 166 fős lakosságú Krassó-Szörény megyei Temesfőn: miközben az alapvető szolgáltatások is hiányoznak, a polgármester luxus közlekedési eszközt használ.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!