A magyar labdarúgó-válogatott 1000. hivatalos mérkőzése jön a sorban, ez egy mérföldkő a nemzeti csapat történelmében. A játékosok éppen ezért szeretnék olyan játékkal megünnepelni, amelyre mindenki szívesen emlékszik majd. Az izomsérüléssel bajlódó Sallai Roland nem utazott el Törökországba, a Galatasaray támadójának hiánya nagy érvágás lehet az együttesnek. Dárdai Bence és Gulácsi Péter sem edzett a többiekkel, így valószínűleg Dibusz Dénes kezd Isztambulban.
Marco Rossi szövetségi kapitány törökországi sajtótájékoztatóján elmondta, kiváló csapat ellen lép pályára a válogatott, de nincs félsz senkiben, bátran kell játszani Isztambulban.
„A török válogatott nagyon sokat lépett előre az elmúlt években, remekül szerepelt az Eb-n és az NL-ben is, a játékosainak értéke duplája a magyarénak. Azonban csak egy dolog, hogy mekkora a két keret értéke közti különbség, és egy másik dolog, hogy mi történik a pályán az egymás elleni mérkőzésen.
– fogalmazott elöljáróban a kapitány.
A magyar válogatott törökök elleni mérlege: 16 mérkőzésen 10 győzelem, 2 döntetlen és 4 vereség. A gólkülönbség 36–16.
A legtöbb találatot Kiprich József (4) és Puskás Ferenc (3) szerezte a félholdasokkal szemben. Utolsó törökök elleni találkozóját szinte napra pontosan egy esztendeje vívta a magyar együttes a Puskás Arénában, ahol Szoboszlai Dominik büntetőjével nyerték meg az előkészületi mérkőzést.
A Törökország–Magyarország Nemzetek Ligája-osztályozó csütörtökön19 órakor kezdődik. Az A divízióban maradásért rendezett párharc visszavágóját három nappal később rendezik a Puskás Arénában, szintén 19 órás kezdettel. Erre a meccsre a jegyek gyorsan gazdára találtak, így gyakorlatilag telt ház előtt léphet pályára a magyar válogatott az 1001. mérkőzésén.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Heherészve, előítéletekre épülő székely vicceket olvasgatva gyűjt követőket egy podcastműsorban két csíkszeredai önkormányzati képviselő. Miközben tanácsosként egyetlen határozattervezetet sem nyújtottak be.
A recsenyédi unitárius templom karzatának padlózata alól nemrég előkerült négykötetnyi iratanyag új fejezetet nyithat a település történetének kutatásában. Nagy Adél lelkésznő a véletlenszerű feltárásról, az iratok érdekességéről beszélt a Krónikának.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!