Barta gólja ért továbbjutást az FK Csíkszeredának

Dobos László 2019. augusztus 28., 20:59

Folytathatja tavaly elkezdett remek szereplését a labdarúgó Román Kupában az FK Csíkszereda. Valentin Suciu legénysége gyengébb játékkal is győzni tudott szerdán este a Ceahlăul Piatra Neamț otthonában. A győztes gólt Barta Norbert lőtte a 86. percben.

Fülsiketítően hangos zene fogadott Karácsonkőn a hatalmas, 18 ezer férőhelyes Ceahlăul-stadionban, ahol csak közel 600 néző volt kíváncsi a szerda késő délutáni kupameccsre. Kitűnő időben, jó gyepszőnyegű pályán kezdődött a találkozó, amelynek első félidejében kevés gólhelyzetet alakítottak ki a csapatok.

Tapogatózó játék zajlott az első negyedórában: a 12. percben Takács, az FK játékosa lőtte fölé a labdát, majd a 21. percben Iliescu, a hazaiak támadója küldte távolról a vendégkapu felé. A 26. percben Jebari szöglet utáni beívelést Veres fejelte kapura, Barna, a hazai kapus védett. A 36. percben Magyari jó beadására nem ért oda csíki csatár.

Az első félidő legnagyobb helyzetét a 37. percben jegyeztük, amikor az FK mintegy 20 méterre a Ceahlăul kapujától szabadrúgást végezhetett el, Jebari rövid felső sarokba tartó labdáját a hálóőr szögletre öklözte.

A 42. percben a Ceahlăulnak is volt egy nagy helyzete, a kapu előtt pattogó labdát azonban Bordás hatástalanította.

Szünetben hármas cserét hajtott végre a Ceahlăul, három idegenlégióst küldött pályára, a csíkiaknál pedig sérülés miatt Jebari helyére Bajkó állt be. A második félidőben szinte végig a hazai csapat támadott, a legnagyobb gólhelyzeteket Lupoya, Felrath és Rotaru hagyta ki.

A csíki továbbjutást jelentő gól egy ellentámadás végén született: Barta Norbert szerzett labdát két védő között, betört a 16-oson belülre, ahol a vetődő kapus mellett magabiztosan a hálóba küldte a labdát (0–1).

A hosszabbításban közel állt az egyenlítéshez a Ceahlăul, de a csíki védők szögletre mentettek, a másik kapunál Barta még lőtt egy gólt, de ezt les miatt érvénytelenítették.

Két ellentétes félidőt láthatott a közönség, az elsőben a vendég FK Csíkszereda támadott többet és 6–0 volt a vendégek javára a szögletarány, a második 45 percben a házigazdák uralták a játékot, ekkor a Ceahlăul nyerte 6–0-ra szögletarányt.

Labdarúgó Román Kupa, 3. forduló:
Ceahlăul Piatra Neamţ–FK Csíkszereda 0–1 (0–0),
gólszerzők: Barta Norbert (86. perc).
Sárga lapok: Andries, Iliescu és Rotaru, illetve Takács.
Játékvezetők: Ciprian Aelenei, Ionuț Melinte és Andrei Diaconu (mindhárman Iași). Megfigylő: Somolyák István (Székelyudvarhely).

Ceahlăul Piatra Neamţ: Alexandru Barna – Andrei Miclean, Vlăduț Andrieș, Bourama Pomba, Keita Modibo, Raul Iliescu, Vasile Petra (Arsen Lipya, a 46. perctől), Cosmin Rotaru, Alexei Șoimu (Mbarga Frank, 46.), Marius Matei, Robert Vasile (Yoann Fehrath). Vezetőedző: Ștefan Stoica.

FK Csíkszereda: Bordás Dániel – Raul Palmeș, Berde István, Slobodan Lalic, Simó Csongor, Veres Szilárd, Eder Gonzales, Magyari Szilárd (Csürös Attila, 70.), Soufiane Jebari (Bajkó Barna, 46.), Takács Martin, Becze Tamás (Barta Nobert, 64.). Vezetőedző: Valentin Suciu.

A székelyföldi csapatok további eredményei:
Nyárádtői Unirea–Szászrégeni Avântul 3–5 (hosszabbítás után),
Kézdivásárhelyi SE–Barcarozsnyói Olimpic Cetate 0–2.

A következő kupafordulót szeptember 10–12. között rendezik. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK később, csak a legjobb 32 között kap majd kupaellenfelet.

•  Fotó: Pinti Attila