A két játéknapot követően a kilenc csapatból hárman maradtak továbbra is százszázalékos mérleggel, köztük van az a két együttes is, amelyek a végső győzelemre esélyesek. A Baróti VSC biztosra ment, tíz gólt vágott idegenben Uzonnak, míg a Bardoci Príma szintén kiszálláson volt, Réty együttesét győzte le egy rendkívül kiélezett csatában.
Mindketten hat pontot gyűjtöttek eddig, a harmadik gárda amelyik behúzta mindkét összecsapását az a Szitabodzai SE.
Kisebb pihenő jön most a pontvadászatban, legközelebb május elsején lépnek pályára a csapatok.
Labdarúgás, 4. Liga, Kovászna megye, 2. forduló:
Perkői SE–Gelencei SE 5–0,
Csernáton–Szitabodza 2–3,
Uzon–Baróti VSC 0–10,
Rétyi A.T.S.C-–Bardoci Príma 0–1.
A Kovásznai SE szabadnapos volt.
Minden eddiginél nagyobb bírságot szabott ki az FK Csíkszeredára a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága. A testület szerdai ülésén több mint 25 ezer lejre büntette a klubot, a székely és magyar szimbólumok használata miatt.
Szolidaritási hullám indult az FK Csíkszereda felé, miután az eddigi legnagyobb pénzbírságot szabta ki a Román Labdarúgó-szövetség a klubra. A Budapest Honvéd és a Ferencvárosi TC közösen vállalta, hogy kifizeti a teljes összeget.
Befolyással üzérkedés gyanújával őrizetbe vette csütörtökön a korrupcióellenes ügyészség A. G.-t, a PNL bukaresti I. kerületi szervezetének tagját. Őrizetbe került feltételezett bűntársa is, aki a gyanú szerint tábornoknak adta ki magát.
Milyen nemzetiségű volt Hunyadi János és fia, Mátyás? Magyar és román történészek kolozsvári kerekasztal-beszélgetés keretében járták körül, miként lett Hunyadi Jánosból és fiából, Mátyásból a román és a magyar történelem közös szereplője.
Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról döntött a helyi bíróság az egyházi elöljáró ellen a város önkormányzata által indított perben csütörtökön.
Nagypolgári ügyvédből és sikeres üzletemberből a magyarokkal is barátkozó kommunista kormányfővé válni RKP-tagság nélkül? Ennél kacifántosabb dolgok is kiderültek Gróza Péterről az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!