A sportszeretők már találkozhattak Bálint Attila nevével, hiszen élvonalbeli teremlabdarúgó-, nemzetközi strandfoci FIFA-játékvezető, legutóbb a tokiói paralimpián a vakfoci sportágban működött közre.
Az új vezető előbb megköszönte elődjének a munkáját, mint mondta, sokat tett a megye játékvezetésének jobbá tételéhez, jó kapcsolatot ápolt a román szakszövetséggel, a megyei egyesület pedig odaítélte a tiszteletbeli tag címet is neki.
„A koronavírus-járvánnyal új helyzetbe került a játékvezetés is, nem csupán itt, Hargita megyében, hanem az egész világon. Sokan lemondtak, nem vállalják a további tevékenységet, nehéz lesz újból visszahozni ezeket a sípmestereket.
– fejtette ki az újdonsült elnök.
Hargita megyében jelenleg mintegy harminc aktív játékvezető van, de igazából mintegy tizenöt bevethető bíró van minden egyes fordulóra. Ami az országos szintet illeti: egy játékvezető és három partjelző van a labdarúgó 3. Ligában, három sípmester pedig a teremlabdarúgó-bajnokságokban tevékenykedik.
„A feltérképezést követően csoportokat alakítanánk ki. Meg kell nézni, kik azok, akik feljebb jutnának, juthatnak. Őket különböző mentor-programokkal akarjuk segíteni.
– tette hozzá Bálint Attila.
A megyében most csak a 4. Ligában rendeznek bajnokságot, az elmúlt években felnőtt szinten voltak csapatok az 5. és a 6. Ligában is. Az őszi idény néhány hét múlva zárul. A tervek szerint nem lenne nagy leállás, a részvevő kluboknak – de természetesen a régieknek is, amennyiben lesz rá igény – teremlabdarúgó-tornákat, bajnokságokat rendeznének.
Bálint Attila mandátuma egyelőre jövő nyárig szól, de ő nem rövid, hanem hosszútávon tekint a feladatra.
Aztán még nagy feladat a csíkszeredai és a gyergyószentmiklósi központjaink újraszervezése, ott alig vannak játékvezetőink. Az biztos, hogy én nem pár hónapban gondolkodom” – zárta a beszélgetést.
Újabb magyar játékossal bővült az FK Csíkszereda kerete: a székesfehérvári születésű Ódor Máté a Vasastól érkezett, és elsősorban a védelem jobb oldalán jelenthet megoldást a Hargita megyei gárdánál.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!