Balánbánya lemarad, a két udvarhelyi futballcsapat harcol a felsőházi rájátszásért

Dobos László 2024. április 15., 11:27 utolsó módosítás: 2024. április 15., 11:28

Két hazai győzelem és két vendégsiker született a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának hétvégi fordulójában. A listavezető Gyergyói VSK mérkőzését elhalasztották.

Nyert a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz a Balánbánya ellen, így kiejtette őket a felsőházi rájátszásból Fotó: László Ildikó

A forduló rangadóját a székelyudvarhelyi műgyepes pályán rendezték, ahol bár a találkozó harmadik percében vezetést szerzett a vendég balánbányai alakulat, a házigazda Golimpiákosz fordítani tudott, és végül sima győzelmet aratott.

Ezzel eldőlt, hogy a „volt bányászváros” képviselője már nem végezhet az első négy között, nem juthat be a felsőházi rájátszásba, ahol a Gyergyó, a Csíkszentsimon és az Agyagfalva helye már biztos. A negyedik gárda kilétét az utolsó forduló után tudjuk meg, a két székelyudvarhelyi együttes, a Roseal és a Golimpiákosz pályázik erre.

Fotó: László Ildikó

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, alapszakasz, 17. forduló:

Zetelaki Fenyő–Székelyudvarhelyi Roseal SK 2–4 (1–4).
Gólszerzők: Simon Norbert (34. és 63.), illetve Csíki Attila (2., 21. és 38.), Zoltáni Róbert (24.). Tudósított: Péter József.

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Balánbányai Bányász 4–1 (1–1).
Gólszerzők: Bíró Botond (34.), Bencze Rajmund (66. és 90.), Kiss Zsolt (68.), illetve Mirel Drian (3.). Tudósított: Karda Zoltán.

Agyagfalvi Lendület–Székelykeresztúri Egyesülés 1–0 (1–0).
Gólszerző: Séra Attila (24.). Tudósított: Fazakas László.

Csicsói Ezüstfenyő–Csíkszentsimoni FC 0–3 (0–1).
Gólszerzők: Lukács Zsolt (11.), Olteán János (67.) és Méhes Endre (72.). Tudósított: Szakács Attila.

A Gyergyószentmiklósi VSK–Homoródalmási Homoród mérkőzést (17. forduló) április 24-én 19 órára halasztották.

4

A következő forduló (április 20-21.) programja: Almás–Golimpiákosz, Balánbánya–Csicsó, Keresztúr–Zetelaka, Roseal–Gyergyói VSK és Csíkszentsimon–Agyagfalva.

Az oda–visszavágókat követően az első négy együttes a felsőházban, a többiek az alsóházban folytatják. A felsőházban (1-4. helyek) a csapatok pontszámát megfelezik, és még egy oda–visszavágós kört játszanak. Az alsóházban (5-10. helyek) nem lesz pontfelezés, ők tovább viszik a gyűjtött pontokat, de csak egy-egy meccset játszanak egymás ellen.