Az UEFA hétfőn három tízfős csoportba sorolta a klubokat a koefficienspontjaik alapján, mindegyik csoportban öt kiemelt és öt nem kiemelt együttes volt található. A magyar és a román bajnok az első csoport kiemelt részlegébe került a bolgár Ludogorec, a szlovén Maribor és a luxemburgi Dudelange társaságában.
Az első párban rögtön kihúzták a Kolozsvári CFR-t, Dan Petrescu csapata az örmény Pjunikkal csap majd össze, az első mérkőzést idegenben játssza a román bajnok. A Pjunik Jereván keretében számos ország képviselője megtalálható, észt, venezuelai és örmény válogatottja is van, továbbá több brazil, portugál és szerb játékosa is van.
A jereváni klub többszörös rekordbajnok hazájában, tizenötször nyerte meg az örmény pontvadászatot, az Örmény Kupát nyolcszor, míg a Szuperkupát kilencszer hódította el. Habár számos meccset játszott a nemzetközi kupákban, történelme során egyszer sem jutott be valamelyik európai sorozat csoportkörébe.
A Fradi a 2021-es kazah bajnokot, a Tobolt kapta a sorsoláson, Kazahsztánban játsszák az első találkozót. A 14 csapatos kazah élvonal előző kiírásában a Tobol 61 pontot szerzett, néggyel többet, mint a második Asztana, s a bajnokságban csupán egyszer kapott ki. A Tobol története során másodszor lett bajnok az első osztályban, az első aranyérmet 2010-ben nyerte. Az első forduló játéknapjai: július 5–6. és 12–13.
A Ferencváros és a CFR, ha továbbjut az 1. fordulóból, a selejtező 2. körében is kiemelt lesz. Ha az 1. fordulóból nem jut tovább, akkor az Európa-konferencialigában, ha a selejtező későbbi szakaszában búcsúzik, akkor pedig az Európa-ligában folytathatja – a BL-csoportkörig négy párharcot kell megnyernie. Holman Dávid csapata, a pozsonyi Slovan Bratislava a grúz Dinamo Batumival küzd meg a továbbjutásért.
Az UEFA kedden azt is kisorsolta, melyik két párharc vesztese lesz „erőnyerő” az Európa-konferencialiga második selejtezőkörében. Ennek értelmében a HJK–RFS és a Maribor–Sahtyor Szoligorszk vesztese az Ekl harmadik körében folytatja a szereplést. A Bajnokok Ligája második selejtezőkör párosításait szerdán, a harmadik kört pedig július 18-án sorsolja ki az UEFA.
Szerdán az Európai Konferencia Ligában is sorsolni fognak, így a második selejtezőkörben érdekelt Sepsi OSK is ellenfelet kap, a háromszékiek nem lesznek kiemeltek. Az EKL-s sorsoláson érdekelt lesz még az FCSB, az Universitatea Craiova, illetve a Fehérvár FC, a Puskás Akadémia és a Kisvárda.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!