Bajnoki vetélytársával hangolt a szezonkezdetre a nyárádtői labdarúgócsapat

Horváth Bálint Ottó 2024. július 28., 14:37 utolsó módosítás: 2024. július 28., 14:42

Megnyerte az utolsó felkészülési mérkőzését a Nyárádtői Unirea a labdarúgó 2. Liga jövő hétvégi rajtja előtt, az újonc együttes hazai pályán 3–1-re győzte le egyik bajnoki vetélytársát, a Sellenberki SK-t.

A következő hétvégén bemutatkoznak a 2. Ligában a nyárdátőiek. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A szombati találkozón a Maros megyei csapat az első félidő elején és a végén is betalált, kevéssel a szünet után pedig már 3–0-ra vezetett, a vendégek a végéig csak szépíteni tudtak.

A meccs folyamán a nyárádtőiek vezetőedzője, Eusebiu Tudor majdnem minden játékosnak lehetőséget adott, a kezdők a 60. percig játszottak, amikor kilenc cserét hajtottak végre.

Köztük volt a csapathoz a héten igazolt finn Onni Jalmari Tiihonen. A 24 éves középpályás már szerepelt Romániában a Viitorul Târgu Jiu, a Temesvári SSU Poli és a Viitorul Dăești színeiben. Kivételt képezett Victor Astafei, akit kisebb sérülés miatt már az első játékrész első felében váltott a farkaslaki Magyari Szilárd, illetve Răzvan Barstan, ő az utolsó húsz percre állt be.

A Nyárádtői Unirea összesen hét barátságos meccset játszott a felkészülési időszakban.

Előbb hazai pályán 13–1-re nyert a Maros megyei 4. Ligában szereplő Mezőpagocsa ellen, majd 3–1-re kikapott idegenben az élvonalbeli FC Hermannstadttól. Ezt követően a felvidéki edzőtáborban alsóbb osztályú szlovák ellenfelekkel találkozott, a Slovan Duslo (Vágsellye) csapatát 3–0-ra, az FC STK 1914 Samorint (Somorja) 4–0-ra és az Inter Bratislavát szintén 4–0-ra múlta. Aztán Magyarországon is pályára lépett, 2–1-re maradt alul a szintén másodosztályú Gyirmót FC Győrrel szemben. Az edzőmérkőzések sorát a Sellenberki SK elleni 3–1-es hazai győzelemmel zárta.

Az újonc nyárádtői együttes augusztus 3-án, szombaton délelőtt 11 órától mutatkozik be a 2. Ligában, amikor a CS Mioveni otthonába látogat.