Hirdetés

Bajnoki meccsen javíthat a Sepsi OSK

Az OSK megtörné nyeretlenségét a moldvaiakkal szemben
Fotó: Gábos Albin

2020. december 05., 11:21

A Román Kupában elszenvedett kínos vereség után az 1. Liga pontvadászatában feledtetheti a múlt heti kudarcot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A háromszékiek a 12. fordulóban hazai pályán fogadják az FC Botoșani együttesét, amelyet eddig még egyszer sem sikerült legyőzniük az élvonalban.

2020. december 05., 11:21

Miután a piros-fehérek időnap előtt búcsúzni kényszerültek a kupasorozattól, a bajnokságban most egy olyan csapattal találkoznak, amely ellen eddig nem sok babér termett a szentgyörgyieknek. Az FC Botoșani együttesével eddig nyolc alkalommal néztek farkasszemet, de mindössze három döntetlent értek el, öt mérkőzésen pedig vesztesen kellett elhagyniuk a pályát.

Ráadásul az OSK minden hazai meccsét elvesztette a moldvaiakkal szemben úgy, hogy még gólt sem sikerült szerezniük.

Hirdetés

Az egymás elleni mérleg tehát a vendégeknek kedvez, de a rangsorban jelenleg elfoglalt helyüket tekintve, a háromszékiek számítanak a találkozó esélyesének. A mérkőzés előtti nyilatkozatában Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője kiemelte, egy vereség után mindig jobban lehet motiválni a játékosokat,

így bízik abban, hogy sikerül megtörni végre az FC Botoșani elleni kudarcsorozatot, és begyűjteni a három pontot.

A szakember azt is elmondta, néhány labdarúgót nélkülözni kényszerül sérülés és eltiltás miatt, de megismételte a korábban többször is hangoztatott véleményét, mely szerint a rendelkezésre álló keret eléggé bő ahhoz, hogy a hiányzókat helyettesíteni tudják.

Nehéz mérkőzésre számítók, főleg olyan körülmények között, hogy kiestünk a Román Kupából, ami mindenkinek bosszúságot okozott.

Most egy fontos bajnoki meccs következik egy olyan ellenfél ellen, amely az idén és a tavalyi idényben is bebizonyította, hogy homogén csapatot alkotnak, az edzőjük pedig mindig képes mozgósítani a játékosait. De úgy gondolom, egy kudarc után mindig könnyebb motíválni a labdarúgókat, mint a győzelmeket követően.

Legalábbis nálunk ez látszik beigazolódni, mert valahányszor vereséget szenvedtünk, a következő mérkőzésen győzni tudtunk. Remélem, a fiúkban tudatosult, hogy adósok vagyunk azzal, hogy feledtessük a legutóbbi kudarcunkat, és a Botoșani ellen a negatív rekord után végre megtörjük a jeget.

Sajnos vannak sérültjeink, eltiltottjaink, olyan játékosok, akik nemrég épültek fel a vírusfertőzésből, de ahogy már korábban is mondtam, olyan keretünk van, amely lehetővé teszi, hogy ennek ellenére bármely ellenféllel felvegyük a harcot” – nyilatkozta Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője.

Fülöp Istvánra hosszú kényszerpihenő vár •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fülöp Istvánra hosszú kényszerpihenő vár
Fotó: Pinti Attila

Gheorghe Popa, a háromszékiek csapatorvosa arról tájékoztatott, hogy a Turris elleni kupameccsen súlyos sérülést szenvedett az OSK egyik meghatározó játékosa, Fülöp István.

A piros-fehérek középpályására keresztszalag-szakadás miatt sebészeti beavatkozás, azt követően pedig hosszú, öt-hat hónapig tartó kihagyás vár.

A szombaton 14.30-kor kezdődő Sepsi OSK–FC Botoșani összecsapást a Marius Avram, Vladimir Urzică, Marius Badea által alkotott bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Székely segítőjével érkezhet az FK Csíkszereda új vezetőedzője

Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.

Bővült a mezőny, négy erdélyi hokicsapat szerepel az Erste Liga következő idényében

Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.

Székelyhon

Csúszópénz elfogadásakor ért tetten egy RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség

Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).

`
Krónika

Kenőpénz átvétele közben lecsaptak Érbogyoszló polgármesterére, az RMDSZ lemondásra szólította

Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.

Krónika

Csíksomlyó nem szavazókör

Csíksomlyó nem pártiroda, nem szavazókör, nem politikai határátkelő. Aki oda magyarokat párthovatartozás szerint engedne be, az nem a nemzetet védi, hanem éppen azt darabolja fel, aminek az egységére hivatkozik.

Főtér

Felmérés: az RMDSZ úgy kiesne a parlamentből, mint kövér gyerek a vashintából – hírmix

További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.

Ez is érdekelheti

Gyorsan reagált a bekapott gólra, döntetlennel zárt a Kolozsvári CFR

Különösebb tét nélküli mérkőzésen döntetlennel fejezte be a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszását a Kolozsvári CFR, a záróforduló pénteki nyitányán 1–1-re végzett az FC Argeș ellen.

A magyar bajnokkal is találkozik az FK Csíkszereda

Június 26-tól négycsapatos felkészülési tornán vesz részt Dunaszerdahelyen az FK Csíkszereda, ahol a DAC, a Topolya és a magyar bajnok Győri ETO FC is ellenfél lesz. A csapat két nyári edzőtábort tervez, a keretben is jelentős változások körvonalazódnak.

Megalkották a Szuperliga álomcsapatát, több nagy név is kimaradt belőle

Újabb kutatást végzett a Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES), amelyben a világ 34 bajnokságának ideális csapatát állította össze. A Szuperliga sem maradt ki, kiderült, mely tizenegy játékos teljesített a legjobban az idei szezonban.

Bekeményítenek a Kolozsvári CFR játékosai

A bajnoki bronzérem és ezzel együtt az európai kupaindulás kiharcolása ellenére sincs nyugalom a Kolozsvári CFR háza táján. A játékosok ultimátumot adtak a klubvezetésnek, és készek távozni, ha nem kapják meg az elmaradt fizetésüket.

Rövid vakációra ment a Sepsi OSK, visszatérhet a közönségkedvenc

Pár napja jutott vissza a labdarúgó Szuperligába a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. Már kiírták, mikor kezdik el a munkát, a klubvezetés a élvonalbeli keret kialakításán dolgozik.

Európa élmezőnyében a Szuperliga, rengeteg külföldi játékos szerepel a román élvonalban

Végéhez közeledik a labdarúgó Szuperliga 2025–2026-os idénye, a Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) legutóbbi kimutatásából pedig kiderült, hogy a román élvonal Európa egyik legnemzetközibb bajnokságává vált.

Feljutott a Corvinullal, válaszút előtt Kilyén Szabolcs

A bajnoki címet szerző csapat tagja volt a szovátai származású labdarúgó a másodosztályban, viszont nagyon kevés lehetőséget kapott. A feljutás után Kilyén Szabolcs maradna a Vajdahunyadi Corvinulnál az élvonalban is, de mérlegelnie kell.

Négy csapat, két kiadó hely: máris ismert az osztályozók időpontja a Szuperligában

Kedden kisorsolták a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) bukaresti székházában a Szuperligában maradásért, illetve feljutásért zajló osztályozók menetrendjét. A párosítások már korábban eldőltek, most viszont a pontos program is hivatalossá vált.

Visszavonul a Kolozsvári CFR legendája

A Kolozsvári CFR 40 éves középpályása bejelentette, hogy az FC Argeș elleni pénteki bajnoki lesz pályafutása utolsó mérkőzése. A klub legendája a szurkolóktól is elköszönt, és telt ház előtt búcsúzna el.

Tavaly kiejtette a Sepsi OSK-t az élvonalból, idén helyet cserél vele a 2. Ligában

Befejeződött a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszása, a hétfő esti utolsó fordulóban eldőlt, hogy másodikként az Unirea Slobozia búcsúzik az élvonaltól.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!