Hirdetés

Bajkó Barna: nagy a bizonyítási vágy bennünk

Bajkó Barna: a pályán dőljön el a feljutó és a kieső. Korábbi felvétel
Fotó: Gábos Albin

2020. április 27., 10:16

Március 8-án játszotta utolsó bajnoki mérkőzést az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Ligában. A román másodosztályban jelenleg kieső helyen álló együttes célja a hátramaradt tizennégy fordulóban kiharcolni a bennmaradást. A csapatkapitány Bajkó Barnát kérdeztük.

2020. április 27., 10:16

– Közel másfél hónapja, hogy a szükségállapot bevezetése miatt nem tudnak közös edzéseket végezni. Kapcsolatban van a csapattársakkal, tudják tartani az erőnlétet?

– Már a koronavírus-járvány miatti első intézkedések másnapján a csapat minden tagja megkapta az egyéni edzésprogramot. Az edzőkkel a telefon és az internet segítségével tartjuk a kapcsolatot, naponta jelzi mindenki egy naplóba, hogy milyen az egészségügyi állapota, milyen edzést végzett. Többnyire aerob edzéseket, futógyakorlatokat végzünk, de sprintek és labdás gyakorlatok is vannak a programban, sőt még egy-egy lábtenisz is belefér. Heti három alkalommal videokonferenciát tartunk, megbeszéljük a dolgokat. Ha minden jól alakul, akkor május 4-én elkezdjük a kiscsoportos edzéseket.

Mindenki a lehetőségei szerint készült, de a visszajelzésekből úgy érzem, hogy a csapat minden tagja eltökélt. Nagy a bizonyítási vágy, mindenkinek az a célja, hogy a másodosztályban maradjon a csapat.

– Konkrétan még semmit sem lehet tudni a folyatásról, de vannak találgatások. Mi a véleménye erről az FK Csíkszereda csapatkapitányának?

– Határozottan azt szeretnénk, hogy legyen folytatás, a bajnokság a pályán fejeződjön be, ott dőljenek el a feljutók, illetve a kiesők. Nagyon nehéz időszak vár ránk, hiszen állítólag négynaponta lesznek meccsek.

Intenzív időszak következik, amikor azok a csapatok jönnek ki jobban ebből, amelyeknek bő a keretük és jól szervezkednek a felkészülés, az utazások és a regenerálódás szempontjából.

Nehéz elkerülni, hogy ne legyenek sérültek, ezért fontos a bő keret.

Hirdetés

– Mit lehet tudni a csapattársakról, az FK idegenlégiósairól?

– Csak Hrisztos Incidisz és Salvatore Marrone utazott el Romániából – Görögországba, illetve Németországba. Erdei Carlo Szatmárnémetibe, Veres Szilárd Kolozsvárra, Raul Palmeș és Marvin Schieb pedig Nagyszebenbe utazott haza. A székelyföldiek otthonról várják a folytatást. Magyarországi csapattársaim itt maradtak Csíkban, de a városban tartózkodik és egyéni edzéseket végez az argentin Juan Francisco Bauza és a vajdasági Pintér Norbert is, így ha engedélyt kapunk az edzésekre, akkor szinte teljes lesz a keretünk.

– Az edzéseken kívül mivel telnek napjai?

– Sokkal több idő marad a családra, többet vagyunk együtt, olyan dolgokra marad idő, amit eddig egyáltalán nem csináltunk. Szívesen végzek házimunkát, nagyon szeretek kertészkedni, aktívan részt vettünk a család csíkdánfalvi kerti és mezei munkájában, és hadd dicsekedjem el, hogy már kenyeret is sütöttem kemencében.

Bajkó Barna pályafutása

1984-ben született Csíkszeredában. Bár több súlyos baleset gátolta pályafutását, a labdarúgó nem adta fel a harcot, mindig fel tudott állni, vissza tudott térni a pályára. A játékvezetőként és edzőként is tevékenykedő csatárnak Major Ágoston volt a nevelőedzője. Felnőtt szintén játszott a Székelyudvarhelyi Budvár (3. Liga), a Négyfalusi Precizia (2. Liga), a Szovátai Medve-tó (3. Liga), a Szászrégeni Lendület (3. Liga), a Brassói Forex (2. Liga), a Dévai Maros (2. Liga), a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (3. Liga) és az FK Csíkszereda (3. és 2. Liga) színeiben. Tizenhat évvel ezelőtt az akkor első ligás Besztercei Gloria edzője, Ioan Ovidiu Sabău csapatához hívta. A Gloria téli felkészülése egy törökországi edzőtáborral zárult, ahol 2005. február 4-én Bajkó súlyos sérülést szenvedett, dupla lábszárcsonttörést, amit Marosvásárhelyen műtöttek meg. Sikeres volt a műtét, visszatért a pályára, de első ligás csapatba sajnos már nem sikerült kerülnie. A közönségkedvenc játékos minden csapatánál becsülettel végezte dolgát, minden erdélyi városban nagy tiszteletnek örvend a nézők és szakemberek körében.
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

A saját kezében a sorsa: mikor biztosíthatja be visszajutását a Sepsi OSK?

Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.

Kihirdették a romániai jégkorong-válogatott világbajnoki keretét

Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.

Székelyhon

Engedély nélkül lelőttek egy medvét, őrizetbe vettek két vadászt

Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.

`
Krónika

„Ez egy másik mozi”. Kelemen Hunor elárulta a Krónikának, Magyar Péter kérte-e a lemondását

A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.

Krónika

Kocsis Máté: „Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk”

„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.

Főtér

Erdély a Nagy Meglepődés idején és utána

A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.

Ez is érdekelheti

Másfél hónap után lelépett az FCSB edzője

Nagyon rövid ideig tartott Mirel Rădoi mandátuma az FCSB élén, a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában érdekelt bajnoki címvédő ismét vezetőedző nélkül maradt.

Botlott a címvédő, ezt nem használta ki a listavezető az Udvarhely körzeti rangadója előtt

Döntetlent jegyzett a Lövéte az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján. Csakhogy az élen álló Parajd nagy pofonba futott bele, így teljesen nyílt lesz a kettejük közötti mérkőzés.

Futballünnep és gólzápor Szépvízen, sok találat a hétvégi fordulóban

Nyolcgólos döntetlent hozott a Szépvízi MÜ–Gyimesbükki SE rangadó az 5. Liga csíkszéki csoportjában, ahol több pályán is potyogtak a gólok, és fordulatos mérkőzések színesítették a fordulót.

Nagy esély előtt az FK Csíkszereda: nemzetközi kupaszereplésért harcolhatnak

Románia előrelépett az UEFA rangsorában, így már két csapat indulhat a női európai labdarúgókupákban. Ez hatalmas esély az FK Csíkszereda számára, amely jelenleg a második helyen áll a Szuperliga felsőházi rájátszásában.

A saját kezében a sorsa: mikor biztosíthatja be visszajutását a Sepsi OSK?

Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.

Zágon behúzta a rangadót, Bardoc másfél tucatot lőtt a Kovászna megyei focibajnokságban

Potyogtak a gólok a Kovászna megyei labdarúgó 4. Liga 21. fordulójában, a hat mérkőzésen összesen 46 találat született. A játéknap rangadóján Zágon magabiztosan győzedelmeskedett Barót felett.

A célok egyértelműek – Hagi sikerre vezetné a román válogatottat

Hivatalosan is bemutatták a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányaként Gheorghe Hagit. Az egykori aranygeneráció meghatározó alakja hosszú időre tervez, és merész célkitűzéseket fogalmazott meg.

Veszélybe került két élvonalbeli klub európai szereplése

Első körben nem kapott UEFA-licencet a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában érdekelt Bukaresti Rapid és az FC Argeș, de a döntés még nem végleges. Mindkét klub fellebbez, és jó eséllyel rendezheti a helyzetet az április végi határidőig.

Közvetlen vetélytársa otthonában nyert, versenyben maradt a felsőházért a Szentegyházi Vasas

Egyetlen forduló maradt hátra a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának alapszakaszából, és már csak egyetlen nyitott kérdés maradt: a Székelyudvarhelyi Roseal vagy a Szentegyházi Vasas végez a felsőházi rájátszást érő negyedik helyen.

Eldőlni látszik a bajnoki cím a Maros megyei 4. Ligában

Nagyarányú vereségbe szaladt bele az üldöző Marosvásárhelyi Vulturii, miközben az éllovas Academica Transilvania újra megszerezte a győzelmet, és tovább növelte előnyét a Maros megyei labdarúgó 4. Liga 18. fordulójában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!