– Közel másfél hónapja, hogy a szükségállapot bevezetése miatt nem tudnak közös edzéseket végezni. Kapcsolatban van a csapattársakkal, tudják tartani az erőnlétet?
– Már a koronavírus-járvány miatti első intézkedések másnapján a csapat minden tagja megkapta az egyéni edzésprogramot. Az edzőkkel a telefon és az internet segítségével tartjuk a kapcsolatot, naponta jelzi mindenki egy naplóba, hogy milyen az egészségügyi állapota, milyen edzést végzett. Többnyire aerob edzéseket, futógyakorlatokat végzünk, de sprintek és labdás gyakorlatok is vannak a programban, sőt még egy-egy lábtenisz is belefér. Heti három alkalommal videokonferenciát tartunk, megbeszéljük a dolgokat. Ha minden jól alakul, akkor május 4-én elkezdjük a kiscsoportos edzéseket.
– Konkrétan még semmit sem lehet tudni a folyatásról, de vannak találgatások. Mi a véleménye erről az FK Csíkszereda csapatkapitányának?
– Határozottan azt szeretnénk, hogy legyen folytatás, a bajnokság a pályán fejeződjön be, ott dőljenek el a feljutók, illetve a kiesők. Nagyon nehéz időszak vár ránk, hiszen állítólag négynaponta lesznek meccsek.
Nehéz elkerülni, hogy ne legyenek sérültek, ezért fontos a bő keret.
– Mit lehet tudni a csapattársakról, az FK idegenlégiósairól?
– Csak Hrisztos Incidisz és Salvatore Marrone utazott el Romániából – Görögországba, illetve Németországba. Erdei Carlo Szatmárnémetibe, Veres Szilárd Kolozsvárra, Raul Palmeș és Marvin Schieb pedig Nagyszebenbe utazott haza. A székelyföldiek otthonról várják a folytatást. Magyarországi csapattársaim itt maradtak Csíkban, de a városban tartózkodik és egyéni edzéseket végez az argentin Juan Francisco Bauza és a vajdasági Pintér Norbert is, így ha engedélyt kapunk az edzésekre, akkor szinte teljes lesz a keretünk.
– Az edzéseken kívül mivel telnek napjai?
– Sokkal több idő marad a családra, többet vagyunk együtt, olyan dolgokra marad idő, amit eddig egyáltalán nem csináltunk. Szívesen végzek házimunkát, nagyon szeretek kertészkedni, aktívan részt vettünk a család csíkdánfalvi kerti és mezei munkájában, és hadd dicsekedjem el, hogy már kenyeret is sütöttem kemencében.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!