A két csapat ebben a szezonban eddig kétszer találkozott egymással Csíkszeredában, és mindkét mérkőzés a vendégek egygólos győzelmével zárult, a Dunărea az alapszakaszban, március 14-én 1–0-ra, a rájátszásban, április 19-én 2–1-re nyert.
A ranglistán öt pont a különbség közöttük, a csíkszeredaiak a hatodikok, a Călărași a negyedik helyet foglalja el.
Ahhoz, hogy a hétvégi zárófordulóban az FK-nak még esélye maradjon az osztályozós pozíció elérésére, mindenképpen győznie kell a Duna-parti városban.
A felsőházi rájátszás küzdelmei május 22-én fejeződnek be, ennek végén az első két helyezett feljut az 1. Ligába, a harmadik és a negyedik pedig osztályozót játszik az élvonalbeli bajnokság alsóházi rájátszásának 7., illetve 8. helyezettjével.
| 2021. 05. 17. 16:00 | Dunărea Călărași Dunărea | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 0-2 |
| 2021. 05. 17. 18:30 | Temesvári ASU Poli ASU Poli | CS Mioveni Mioveni | 2-2 |
| 2021. 05. 17. 21:00 | Bukaresti Rapid Rapid | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 1-3 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 9 | 5 | 3 | 1 | 13-7 | 53 |
2 | Bukaresti Rapid Rapid | 9 | 5 | 1 | 3 | 14-10 | 49 |
3 | CS Mioveni Mioveni | 9 | 2 | 6 | 1 | 17-11 | 45 |
4 | Dunărea Călărași Dunărea | 9 | 2 | 3 | 4 | 10-18 | 43 |
5 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 9 | 2 | 3 | 4 | 7-9 | 41 |
6 | Temesvári ASU Poli ASU Poli | 9 | 2 | 2 | 5 | 7-13 | 40 |
Egyazon időpontban lépett pályára vasárnap este a férfi kézilabda Európa-bajnokságon a magyar és a román együttes. Előbbiek alaposan megdolgoztak a sikerért, utóbbiak elfogytak a második félidőben.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Már erős szagot árasztott egy 47 éves férfi bomlásnak indult holtteste egy csíkszeredai lakásban, amikor megtalálta a rendőrség hétfőn. A holttestet boncolás céljából elszállították, és vizsgálják a halál körülményeit.
Románia a súlyos fagyos időszakokban azzal szembesül, hogy a belföldi termelésből és a tárolókból történő szállítási kapacitása korlátozott, ilyenkor a gázimport – különösen Magyarországról – szükségessé válik a fogyasztási csúcsok fedezéséhez.
Hamis tartalmak terjednek az interneten, a célzott csalási módszerre figyelmeztet az egyik legnagyobb romániai bank, a Banca Transilvania. A csalók célja, hogy megszerezzék a bank ügyfelek személyes és pénzügyi adatait.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!