Az UTA pazar fejesgóllal múlta felül az U Craiovát – videó

Székely Sport 2021. augusztus 14., 23:57 utolsó módosítás: 2021. augusztus 15., 00:05

Nagyon értékes három pontot gyűjtött be hazai pályán az Aradi UTA, a labdarúgó 1. Liga 5. fordulójának szombat esti mérkőzésén 1–0-ra legyőzte a bajnoki címre pályázó Universitatea Craiovát.

Fotó: Facebook/UTA Arad

A nagyszámú aradi közönség nem unatkozhatott, hiszen végig küzdelmes volt az összecsapás. A játékosok nem igazán kímélték egymást, többször a megengedettnél durvább szabálytalanságokat követtek el.

A keményebb belépők mellett azért helyzeteket is kidolgoztak a csapatok, az első félidőben mindkét oldalon nagy lehetőségek maradtak ki. A folytatásban sem voltak eléggé pontosak a befejezések, mígnem a csereként beállt Liviu Antal a 70. percben mesteri fejesgóllal bevette a craiovai kaput, ezzel megszerezve a három pontot az aradi együttesnek.

Videó: Fotbal Romania

Az UTA első hazai győzelmét aratta az új szezonban, ezzel feljött a 6. helyre, ellenben az Universitatea már a harmadik vereségét szenvedte el a szezon elején, és csak a tabella második felében található.

A másik szombati találkozón az újonc FCU Craiova 1948 és a Chindia Târgoviște nem jutottak dűlőre, gól nélküli döntetlent játszottak.