Az újonc nagyon bekezdett, győzelmével indult a Szuperliga

Horváth Bálint Ottó 2022. július 15., 20:26 utolsó módosítás: 2022. július 15., 20:32

Három gól esett a labdarúgó Szuperliga 2022–2023-as szezonjának első mérkőzésén, az újonc FC Hermannstadt magabiztosan szerezte meg a három pontot.

Még fölényesebb is lehetett volna a hazaiak győzelme Fotó: Facebook/CS Mioveni

Pénteken késő délután az élvonalba egy szezon után visszatérő Hermannstadt és a CS Mioveni közötti mérkőzéssel elkezdődött az új bajnokság, a két csapat Medgyesen, a nagyszebeniek ideiglenes otthonában találkozott.

Jóval kezdeményezőbb volt a házigazda, amely eleinte nem tudta értékesíteni a lehetőségeit, de aztán a 28. percben eredményes volt,

Daniel Paraschiv kihasználta azt, hogy a vendégek csapatkapitánya, Balaur és a kapus nem értették meg egymást, és közöttük a hálóba pöccintette a labdát, ezzel megszerezte az új bajnoki idény első gólját.

Az első félidő végén a vendégek voltak veszélyesebbek, távoli lövésnél kellett hárítania a nagyszebeniek kapusának.

A folytatásban a Mioveni újra közel volt az egyenlítő találathoz, Voinea lövése elakadt Ilievben. Gólt azonban ismét a Hermannstadt szerzett, a 62. percben a remekül kiugratott Baba Alhassan a kapust kicselezve talált be.

A ghánai légiós kevesebb, mint öt perccel később másodszor is eredményes volt, ezzel lényegében eldöntötte a három pont sorsát.

Ráadásul, a végéig még fölényesebb is lehetett volna a hazaiak győzelme, hiszen a felső lécet is eltalálták, egy góljukat pedig les miatt a videóbíró igénybevételével érvénytelenítették.

A nyitóforduló pénteki játéknapjának második mérkőzésén 21 óra 30 perctől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK az Universitatea Craiova otthonában mutatkozik be az új bajnokságban.