A válogatott Eb-pótselejtezője, valamint a Nemzetek Ligája szereplése miatt kéthetes pihenőre vonult a labdarúgó 1. Liga. Pénteken este kezdték újból a pontgyűjtést, az FC Argeș az Astra Giurgiut látta vendégül.
Mindkét alakulat rosszul indította az idei kiírást, hiszen eddig csak egy döntetlent tudtak összehozni.
A három pont sorsát egy könnyen megítélt tizenegyes döntötte el, melyet a házigazdák értékesítettek, így az élvonal újonca megszerezte első győzelmét ebben a szezonban, az Astra pedig egyre lennebb süllyed.
Labdarúgó 1. Liga, 7. forduló:
FC Argeș–Astra Giurgiu 1–0 (0–0),
gólszerző: Ionuț Andrei Șerban (68., büntetőből).
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Tizenhat év után ismét világbajnok Spanyolország. A 2026-os viadal döntőjében a címvédő Argentína mindvégig védekezett, de Ferran Torres hosszabbításban szerzett találata eldöntötte a finálét, így a spanyolok történetük második vb-címét ünnepelhették.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Románia legfőbb sikere a lakossági életszínvonal drasztikus emelkedése és a fogyasztásbővülés az európai uniós csatlakozás óta eltelt csaknem két évtizedben, azonban az ország továbbra is a régió leggyengébb láncszeme sok mutató terén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!