Az SZFC jól indította felkészülési meccseinek sorát

Zátyi Tibor 2021. július 13., 13:09 utolsó módosítás: 2021. július 13., 16:02

Győzelmet jegyzett első tesztmeccsén a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga augusztus végi rajtjára hangoló együttes kedden délben Tatrangon nyert a 2. ligás Bukaresti Metaloglobus ellen.

Három gólt szereztek a találkozón Fotó: László Zsolt/SZFC

Az udvarhelyiek főleg az első félidőben játszottak nagyon jól, a 24 éves Andrei Mateiciuc három gólt szerzett. A 8. percben Baga Szabolcs emelte be a labdát a védők mögé a Ceahlăul Piatra Neamț-tól érkezett támadó elé, aki átvétel után védhetetlenül lőtt a felső sarokba. Négy perccel később már két góllal vezetett az SZFC, ezúttal Simó Csongor volt az előkészítő, Mateiciuc pedig 12 méterről talált be a Metaloglobus kapujába. A bukaresti csapat hamar válaszolt, a 18. percben lesgyanús helyzetből szépített.

Ám nem állt sokáig volt 2–1, hiszen Baga ismét nagyszerűen passzolt Mateiciucnak, aki a kapust is kicselezve gurított a hálóba. A szünet előtt Mateiciuc akár mesternégyest is szerezhetett volna, ám ziccerben nem tudott erősen lőni, így a kapus védett.

A második félidőben sorcserét hajtott végre Mihai Ianc, az SZFC edzője, a Metaloglobus pedig az 55. percben betalált. Mivel több gól nem esett a mérkőzésen, az SZFC 3–2-re megnyerte a találkozót.

Az SZFC kezdőcsapata Fotó: László Zsolt/SZFC

Legközelebb szombaton játszik újabb felkészülési mérkőzést az udvarhelyi együttes, Szovátán a Dési Someșult fogadja.

Labdarúgó felkészülési mérkőzés:

Székelyudvarhelyi FC–Bukaresti Metaloglobus 3–2 (3–1).
Az SZFC gólszerzője Mateiciuc (8., 12., 30.).
SZFC: Bodea – Baga, Mitra, Merdariu, Barta, Simó, Savin, Bálint, Duca, Creț, Mateiciuc. A második félidőben: Georgescu – Marucza, Tankó, Merdariu, Istrate, Stanciu, Savin, Covaciu, Vékás, Petra.