Az SZFC és a Gyergyószentmiklósi VSK tesztelte, hol tart a bajnokságra való felkészülésben

Józsa Csongor 2024. augusztus 18., 12:39 utolsó módosítás: 2024. augusztus 18., 14:22

Két hét maradt hátra a labdarúgó 3. Liga új kiírásának kezdetéig. Mindkét Hargita megyei együttes pályára lépett ezen a hétvégén.

Egyet kapott, öttel válaszolt a Székelyudvarhelyi FC Fotó: Csató Andrea

A Székelyudvarhelyi FC hazai környezetben a Maros megyei 4. ligás focibajnokságban szereplő Marosvásárhelyi ASA-val játszott felkészülési jellegű, barátságot összecsapást.

A péntek késő délutáni mérkőzésen az első találatot még a vendégek jegyezték, de aztán Raul Gavîrliță és Györgyi Arthur két-két, illetve Ketesdi Nimród góljaival nem csak fordított, hanem 5–1-re diadalmaskodott az SZFC.

Fotó: Csató Andrea

A folytatásban a Demény Norbert által irányított gárda jövő héten szerdán 18 órától a Sepsi OSK II.-t fogadja, majd szombaton 11 órától ugyancsak hazai pályán a Marosvásárhelyi VSK-t látja vendégül.

A 3. Liga újonca, a Gyergyószentmiklósi VSK szombaton délután idegenben, a szintén harmadosztályos Százrégeni Lendület otthonában lépett pályára. Az első félidőben több helyzetet kialakított a VSK, de nem talált be. Már úgy tűnt, hogy gólnélküli döntetlennel zárul a barátságos meccs, amikor Czimbalmos Zalán mégiscsak bevette a szászrégeniek kapuját, így 1–0-ra nyertek a Hargita megyeiek.