A Székelyudvarhelyi FC hazai környezetben a Maros megyei 4. ligás focibajnokságban szereplő Marosvásárhelyi ASA-val játszott felkészülési jellegű, barátságot összecsapást.
A péntek késő délutáni mérkőzésen az első találatot még a vendégek jegyezték, de aztán Raul Gavîrliță és Györgyi Arthur két-két, illetve Ketesdi Nimród góljaival nem csak fordított, hanem 5–1-re diadalmaskodott az SZFC.
A folytatásban a Demény Norbert által irányított gárda jövő héten szerdán 18 órától a Sepsi OSK II.-t fogadja, majd szombaton 11 órától ugyancsak hazai pályán a Marosvásárhelyi VSK-t látja vendégül.
A 3. Liga újonca, a Gyergyószentmiklósi VSK szombaton délután idegenben, a szintén harmadosztályos Százrégeni Lendület otthonában lépett pályára. Az első félidőben több helyzetet kialakított a VSK, de nem talált be. Már úgy tűnt, hogy gólnélküli döntetlennel zárul a barátságos meccs, amikor Czimbalmos Zalán mégiscsak bevette a szászrégeniek kapuját, így 1–0-ra nyertek a Hargita megyeiek.
Az idény végén lejárt a szerződése az FK Csíkszeredánál, a felek nem hosszabbítottak. A székelyföldi szakember neve máris felmerült egy román élvonalbeli klubnál.
A tapasztalt támadó a 2025–2026-os idényben kölcsönben szerepelt az élvonalbeli Aradi UTA együttesénél, ahol sikerült letennie a névjegyét. A piros-fehér mezes klub nem habozott, és aktiválta a szerződésében szereplő opciót.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Szerdáig tartott a Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apátnak kitűzött kilakoltatás határidejének „meghosszabbítása”: az önkormányzat munkásai hajnalban áttörték a még el nem foglalt helyiségekkel szomszédos falat.
Lemondásra szólította fel hétfőn a kulturális minisztert Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője.
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!