A 2024–2025-ös idény végén kiesett Gloria Buzău vezetősége jelenleg is szponzorokat keres, ám az esélyek minimálisak. A Buzău városi és megyei önkormányzata hivatalosan is bejelentette: megszüntetik a klub pénzügyi támogatását. A döntést Constantin Toma, a város polgármestere is megerősítette, mondván, az állami pénzeket nem tartja megfelelő felhasználásnak a professzionális sport terén.
„Nem fogjuk többé támogatni az élsportot közpénzből. Ez országos szinten is szükséges intézkedés lenne” – nyilatkozta a polgármester a buzăui helyi tanácsülést követően a golazo.ro szerint. Hozzátette: a Gloria korábbi felfuttatása a megyei ötödik ligából az élvonalig hatalmas összegekbe került, most viszont már nem vállalható tovább.
A döntés következtében a klub működése gyakorlatilag ellehetetlenült, játékosok és edzők távoztak, az elmúlt hetekben pedig a vezetőedző, Ilie Stan is elköszönt a közösségi oldalán keresztül. A klubnál jelenleg nincs edző, és úgy tűnik, egyetlen futballista sem maradt szerződés alatt.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) a következő bajnoki idény nevezési időszakát július 1–15. közé tette. A jelenlegi állás szerint nagy az esély arra, hogy a Gloria Buzău nem nevez a másodosztályra, és ezzel hivatalossá válik a visszalépés.
Az élvonalból kiesett klub bukása azonban nem érte váratlanul a szövetséget, így két olyan együttes is megkapta előre a 2. ligás licencet, amely nemrégiben kiesett: az Újszentesi SK és a Muscelul Câmpulung.
Az érvényben lévő szabályzat szerint előbb az újszentesi gárda kaphat lehetőséget a másodosztályban való szereplésre, hiszen ők az előző idény legjobban szereplő kiesői.
A másik érintett csapat, a Muscelul Câmpulung, csak akkor kap esélyt, ha előbbi nem vállalja a nevezést.
„Nem tervezünk semmit előre. Ha a Buzău visszalép, mi készen állunk – a szabályok szerint mi következünk” – mondta Costin Ghiță, a Muscelul elnöke a GSP megkeresésére.
Az argeși csapat a múlt idényt sereghajtóként, mindössze 11 ponttal zárta. Most azonban a vezetőség úgy döntött, megtartaná a tavalyi keret nagy részét, és ha visszakerülnek a másodosztályba, egy erősebb, versenyképesebb együttest alakítanak ki.
A Gloria Buzău helyzete élesen rávilágít arra, milyen törékeny lehet egy olyan klub léte, amely túlnyomó részt közpénzekből működik. Az utánpótlás-nevelést, a közösségépítést és a hosszú távú fenntarthatóságot háttérbe szorító pénzégető modell a jelek szerint végzetessé válhat – főként egy kiesést követően.
A következő hetek döntőek lehetnek a román másodosztály sorsát illetően: a július 15-i határidő után hivatalosan is kiderül, hogy a Gloria Buzău visszalép-e, és ha igen, ki veheti át a helyét.
Második győzelmét aratta három forduló alatt a Marosvásárhelyi ASA a labdarúgó 2. Ligában, miután szombaton kora délután 4–0-ra legyőzte a sereghajtó Szatmárnémeti VSK-t. A piros mezesek védelme ismét hibátlan teljesítményt nyújtott.
Ovidiu Burcă, a Sepsi OSK vezetőedzője él-hal a futballért. Komoly ambíciói vannak, tudja, hogyan hathat a fiatalokra, mindent megtesz játékosai fejlődéséért. Személyes célkitűzése, hogy egyből visszavezesse a csapatot az élvonalba. Exkluzív interjú.
Meghalt szombaton egy két és fél éves kisfiú a Beszterce-Naszód megyei Újradna (Șanț) faluban, miután édesapja a ház udvarán elgázolta az autóval.
Egyértelmű fölényben volt a közalkalmazotti átlagfizetés az országos átlagkeresethez képest az elmúlt tíz évben, ráadásul a bérkülönbség a 2015-ben jegyzett 600 lejről mára 1500 lejre nőtt az állami szektorban dolgozók javára.
Huszonöt megyét érintő fokozott légköri instabilitásra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
További híreink: a román külügy is reagált Trump és Putyin alaszkai csúcstalálkozójára, a hétvégén pedig viharok, záporok váltják a kánikulát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!