Hirdetés

Az ifjúsági BL-ben vizsgázik az FK Csíkszereda bajnokcsapata

Edzés előtti kép a csíkszentdomokosi futballpályán. A fiúk komolyan, lelkiismeretesen készültek
Fotó: Pinti Attila

2021. szeptember 29., 10:38

Nemzetközi labdarúgó-mérkőzésnek ad otthont a csíkszeredai stadion. Szerdán 18 órakor az FK Csíkszereda csapata a francia bajnok Angers SCO együttesét fogadja az U19-es korosztálynak kiírt UEFA Ifjúsági Liga (Youth League) első fordulójában.

2021. szeptember 29., 10:38

Mérföldkő az esemény a székelyföldi labdarúgás történetében. Szondy Zoltán klubelnök szerint lépésről lépésre haladva, sokszor lelassulva, de mindig előre tartva, ezzel a mérkőzéssel ért a csúcs közelébe a székelyföldi futball-utánpótlásképzés.

Hirdetés

Lesznek még kudarcai, sikerei a Székelyföld Labdarúgó Akadémiát működtető FK Csíkszeredának, a mai napot azonban már nem lehet elvenni tőlünk:

U19-es csapatunk hivatalos nemzetközi mérkőzést játszik, első erdélyi csapatként, a Hagi Akadémia után második romániai együttesként.

És arra kérem a nézőket, hogy a mai mérkőzés eredményétől függetlenül gondoljunk vissza azokra a napokra – nem is volt olyan régen –, amikor az számított sikernek, hogy a csíkszeredai »juniorok« megszorították Vásárhelyt vagy netán, óriási örömre, megverték hazai pályán a Brassót” – nyilatkozta Szondy.

Az U19-es csapat egyik kedvenc edzési helye a csíkszentdomokosi Buzánszky Jenő Sportközpont. A kiváló gyepszőnyegű felcsíki pályán tartotta utolsó edzéseit a szerdai vizsga előtt a Demény-legénység. Az utolsó edzéseken együtt tudott lenni az egész csapat, vasárnaptól pedig azok is, akik a felnőtt együttesnek a tagjai.

Felkészült az ellenfélből az FK U19-es csapatának trénere •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Felkészült az ellenfélből az FK U19-es csapatának trénere
Fotó: Pinti Attila

„Jó dolog, hogy öt-hat edzést, illetve egy edzőmeccset is tudtunk együtt játszani. Ez nagy segítség az összekovácsolásban. Ami az ellenfelünket illeti, sikerült eljutnom Tiberiu Lung kapusedző kollégámmal Franciaországba, az Angers U19-es csapatának egyik bajnoki mérkőzésére, így van egy alapgondolatunk arról, hogy ők mit képviselnek a futballban. El kell mondanom, hogy nagyon elöl tartanak. Megpróbáljuk mi is a maximumot kihozni, a legnagyobb figyelemmel kezelni ezt a történetet.

Egy picit az ő játékuk függvényében próbálunk gondolkodni. Bár náluk is lesznek változások, hiszen ott is vannak olyan játékosok, akik a felnőtteknél szerepelnek, remélem, hogy a futballjuk alapgondolata marad” – mondta el Demény Norbert, az FK vezetőedzője.

Megtudtuk, hogy bő, harmincas kerettel készülhetett az FK a ma esti mérkőzésre, Szakács Szilárd kivételével mindenki részt tudott venni az utolsó edzéseken, de a bírói lapra csak 18+2 játékost írhatnak fel. A szabályok szerint a tavalyi csapatból, a 2002-ben születettek közül csak hárman lehetnek egyszerre a pályán, a többi játékosnak 2003-asnak vagy fiatalabbnak kell lennie.

Demény Norbertnek az egyik legjelentősebb meccse lesz edzői karrierje során. „Korábban futsalban játszottam pár BL-mérkőzést, van némi precedense ennek a dolognak. Tudom, mit jelent, tudom a felkészülését, a minőségét, a hangulatát, azt, hogy mit jelent a legjobbak között lenni.

De itt most a lényeg nem Demény Norbin van, hanem ezeken a srácokon, akik megtapasztalhatják, mit jelent a legmagasabb szinten játszani.

A fiatalnak sokszor hiába mondod, hogy ez és ez fog történni, azt ő meg kell, hogy élje!” – nyilatkozta a vezetőedző.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

A szakember szerint a ma esti mérkőzésen a cél az, hogy mindenki, minden játékos és a stáb minden tagja a legjobbat, a legmagasabb minőséget hozza ki magából. „Azt szeretném, hogy emelt fővel jöjjünk le a pályáról a meccs után. Ha kihozzuk magunkból a maximumot, akkor feddhetetlenek vagyunk” – nyilatkozta a SzékelySportnak Demény.

Még vásárolhatók belépők

A Youth League első fordulójában 18 órakor kezdődő FK Csíkszereda–Angers SCO mérkőzésre belépőket interneten szerdán 16 óráig a bilete.ro internetes oldalon, illetve készpénzzel a Csíki Mozi jegypénztárában lehet vásárolni. Egy belépő ára 15 lej.

„A nézők csak az Erőss Zsolt Aréna felőli kapun mehetnek be, és az UEFA rendelkezései szerint a nézőtéren kötelező a maszk viselése” – tudtuk meg Szép Zoltántól, a csíki klub sajtóreferensétől.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Csíkszentsimon lett Hargita megye bajnoka

Telt ház, fúvószenekar és kiváló hangulat fogadta a bajnoki döntőnek beillő rangadót vasárnap kora este Csíkszentsimonban. A hazaiak 4–0-ra legyőzték az Agyagfalvi Lendületet, és megnyerték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának bajnoki címét.

Az FK Csíkszereda nem fogadta el az FCSB ajánlatát

A feleknek nem sikerült megállapodniuk, az FK Csíkszereda nem bólintott rá az FCSB által tett ajánlatért Anderson Cearáért. Úgy tűnik, a fővárosiak visszalépnek az üzlettől.

Székelyhon

A polgármesternek is futnia kellett, amikor rájuk rontott a medve

Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.

`
Krónika

Halálra sebzett a medve egy fiatal férfit az egyik erdélyi megyében

Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).

Krónika

Kemping közelében végzett áldozatával a medve, a polgármester a „túlzott” vadvédelmet okolja

Egy kemping közelében történt az a medvetámadás, amelynek nyomán életét vesztette egy férfi szombaton Szeben megyében. A település polgármestere és egy liberális parlamenti képviselő a medvepopuláció szabályozását sürgeti a tragédia nyomán.

Főtér

Az egyesült Nagy-Románia máig nem jelent egységesítést

A mítosztalanított román–magyar közös történelem nem széles körű fogyasztásra alkalmas termék, de az MCC-történészkerekasztal előadói egyelőre optimisták.

Ez is érdekelheti

A csereként beálló játékosok nyerték meg a meccset Romániának

Második felkészülési mérkőzését játszotta Románia a júniusi válogatott szünetben. A trikolórok szombat este Wales ellen két cserejátékos góljával 2–1-re nyertek, Gheorghe Hagi pedig megszerezte első győzelmét a visszatérése óta.

Varga Barnabás duplázott, legyőzte Finnországot a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte Finnországot a Puskás Arénában pénteken rendezett barátságos mérkőzésen.

Kezdők voltak az FK Csíkszereda játékosai a romániai női válogatott vb-selejtezőjén

A Moldovai Köztársaság elleni gól nélküli döntetlennel zárta világbajnoki selejtezőcsoportját a romániai női labdarúgó-válogatott. Az FK Csíkszereda két játékosa, Geréd Erika és Ana Maria Vădulescu egyaránt kezdőként lépett pályára.

Döntetlennel tért vissza Románia kispadjára Gheorghe Hagi

Idegenbeli döntetlennel mutatkozott be a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi, a kedd esti barátságos mérkőzésen a trikolórok 1–1-re végeztek Georgia ellen.

Tizenegyesekkel védte meg Bajnokok Ligája-címét a PSG

Drámai finálét rendeztek a budapesti Puskás Arénában: a Paris Saint-Germain és az Arsenal 120 perc alatt nem bírt egymással, a tizenegyespárbajban viszont a franciák bizonyultak jobbnak, így megvédték Bajnokok Ligája-címüket.

Hosszabbításban dőlt el: a korábbi bajnok készülhet az európai kupaporondra

A két fővárosi rivális párharcából az FCSB került ki győztesként, hosszabbításban győzte le a Dinamót, és sikerével indulhat a Konferencia Liga selejtezőjében.

A Fradiba tartanak a kézdivásárhelyi Szász testvérek

Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.

A mérkőzések legjavát csak az interneten nézhetjük az európai kupákban

Nagy változásra van kilátás a két kisebbik nemzetközi kupasorozat, a labdarúgó Európa Liga és a Konferencia Liga romániai közvetítési jogait illetően. A mérkőzések legnagyobb része nagy valószínűséggel a Voyo fizetős online platformon lesz nézhető.

Az FK Csíkszereda három játékosa a korosztályos világbajnokságra készülő keretben

A korosztályos világbajnokságra készülő romániai U17-es labdarúgó-válogatott keretébe három FK Csíkszereda-játékos kapott meghívót. Bencze Loránd, Máthé Apor és Darius Bota is ott lesz a júniusi, szerbiai felkészülési mérkőzéseken.

Magyar játékos is helyet kapott a román válogatott keretében

Két barátságos mérkőzéssel bemutatkozik a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi. A nemrég kinevezett szövetségi kapitány pénteken kihirdette első keretét, amelyben helyet kapott Hindrich Ottó kapus is.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!