Az idény leggyorsabban szerzett találatával pont az 1. Ligára

Józsa Csongor 2022. május 23., 22:49

Semmiről sem döntött a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának hétfő esti találkozója. Egy gyors gól, sok kidolgozott helyzet. Egy helyen az idei szezon leggyorsabb találatai.

Huszonhárom másodperc telt el a kezdő sípszótól Fotó: Pinti Attila

Az utolsó találkozót játszották az élvonal 2021–2022-es évadjában, az FC Argeș az FC Voluntarit látta vendégül. Előbbi az felsőházi rájátszás utolsó, hatodik, utóbbi a negyedik helyéről már nem tudott elmozdulni.

A 23. másodpercben gól szereztek a vendégek, Vadim Rață volt eredményes – ezzel nem tudta megelőzni a szezonban leggyorsabb találatát, miután a Sepsi OSK csatára, Luckassennek is épp ennyi időre volt szüksége az U Craiova elleni összecsapáson.

Nem volt nyomás a két csapaton, ez pedig érződött a játékukon, több helyzetet is kidolgoztak, ezek kimaradtak, így a korai gól volt a döntő: 1–0-ra nyert az FC Voluntari az idényzárón.

A 2021–2022-es idény leggyorsabb találatai

Vadim Rață, rájátszás, 10. forduló, FC Arges–FC Voluntari, 23. másodperc;

Kevin Luckassen, alapszakasz, 23. forduló, Sepsi OSK–U Craiova (3–1), 23. másodperc;

Christian Irobiso, rájátszás, 4. forduló, Dinamo–FCU Craiova (1-2), 37, másodperc;

Marius Ștefănescu, rájátszás, 7. forduló, Sepsi OSK–Medgyesi Gaz Metan (3–1), 1.03 perc;

Vadim Rață, alapszakasz, 23. forduló, FC Voluntari–Medgyesi Gaz Metan (3–1), 1.21 perc.