 
                                        
                    Remek hangulatban zajlott a kincses városiak felkészülése Ausztriában, ahol négy felkészülési mérkőzést is játszottak. Legyőzték a Kopert (2–0), a Napredakot (3–0), Partizant (1–0) és a Hajduk Split (2–0) együttesét is. Összesen nyolc gólt szereztek, míg egyet sem kaptak. Egyetlen játékosuk sem maradt ki a Pjunyik Jereván elleni keretből, így a kolozsváriak bizakodva és motiváltan várhatják az összecsapást.
Az örmény élvonal tavalyi bajnokának sincsenek sérültjei, azonban a nyár folyamán két kulcsfontosságú játékosuk is eligazolt. Serges Deble az előző idényben 22, míg Hugo Firmino 16 gólt szerzett. Ezzel ők szerezték a legtöbb találatot, pár nappal ezelőtt viszont távoztak a klubtól. Az előző szezonban harmadik legeredményesebb játékosuk Jose Caraballo volt, akinek lejárt a szerződése és jelenleg szabadon igazolható.
A helyükre még senki nem érkezett, így igencsak nehéz helyzetben lehetnek a hazaiak.
Az összecsapás kedd este 19 órától kezdődik, míg a visszavágót 13-án rendezik Kolozsváron.
 
                        Csíkszeredába látogatott Răzvan Burleanu, a Román Labdarúgó-szövetség elnöke, aki a Hargita–Heves Sportbaráti Találkozó díszvendégeként méltatta a székelyföldi futball fejlődését és a magyar–román sportszakmai együttműködést.
 
                        Mérsékelt sajtóvisszhangot generált a székelyföldi kuparangadó, a román sajtó inkább a meccs előtti összefogást és a futballünnepet kihangsúlyozó nyilatkozatokkal foglalkozott. Ezekre közleményben reagált az FK Csíkszereda.
 
                        Elviselhetetlen szagok terjedése miatt tettek bejelentést kedden a székelyudvarhelyi helyi rendőrségen, a helyszínre érkező hatóságok pedig egy elhunytra és vele lévő fogyatékkal élő gyerekére akadtak a Függetlenség utcában.
 
                        Négy országos szakszervezeti szövetség több ezer tagja tüntetett szerda délelőtt a bukaresti kormánypalota előtti téren a megszorító intézkedések ellen.
 
                        Az elárasztott parajdi sóbányát aligha lehet megmenteni, de nem hiába hívják a Parajdot is magába foglaló kisrégiót Sóvidéknek: újabb sóbányákat és sóba vájt turisztikai létesítményeket lehet kialakítani.
 
                        Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!