A múlt heti idegenbeli első mérkőzésen sem a ferencvárosiak, sem a kolozsváriak nem nyújtottak meggyőző teljesítményt, és bár fölényben voltak riválisukkal szemben, mégsem sikerült előnyt szerezniük, így hazai közönség előtt harcolhatják ki a továbbjutást.
A CFR ráadásul egy vesztes döntő után készül az örmények elleni összecsapásra, múlt hét végén 2–1-es vereséget szenvedett a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-tól az Aradon rendezett Szuperkupa-mérkőzésen.
Továbbjutás estén a kolozsvári együttes a második körben a luxemburgi Dudelange és az albán KF Tirana közötti párharc győztesével találkozik, míg az FTC következő vetélytársa a szlovák Slovan Bratislava vagy a georgiai Dinamo Batumi lehet.
Az első BL-selejtezőkör vesztesei a Konferencia Ligában folytatják, itt Pjunik/CFR–Inter Escaldes (andorrai), illetve Tobol/Ferencváros–Skupi (északmacedón)/Lincoln Red Imps (gibraltári) párharcok lehetnek.
Újabb magyar játékossal bővült az FK Csíkszereda kerete: a székesfehérvári születésű Ódor Máté a Vasastól érkezett, és elsősorban a védelem jobb oldalán jelenthet megoldást a Hargita megyei gárdánál.
A játékoskeretek piaci értéke alapján jelentős különbségek vannak a labdarúgó Szuperliga csapatai között. A Transfermarkt adatai szerint az élen jókora előnnyel a címvédő U Craiova áll, míg a két székelyföldi együttes a mezőny alsó részébe tartozik.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Mennyibe kerül ma kimondani az igent, és visszahozza-e az árát egy lakodalom? Egyre többe kerül esküvőt szervezni Romániában, miközben a fiatalok már egészen másként gondolkodnak a nagy napról.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!