Hirdetés

Az FK otthon, az SZFC idegenben hajt a győzelemre

Egyre jobban összeáll az SZFC játéka, de van még csiszolni való
Fotó: Haáz Sándor

2017. szeptember 22., 12:45

Pontot még nem szerzett együtteshez látogat a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 5. fordulójában, szombaton 17 órakor a Bucovina Rădăuți vendége lesz, míg Bálint László György és segítői az FK Csíkszereda kispadján Barcarozsnyó ellen mutatkoznak be.

2017. szeptember 22., 12:45

A Bucovina Rădăuți egy év szünet után tért vissza a haramadosztályba, a nyári pótselejtezőben 2–1-es összesítéssel búcsúztatta az ACS Dumitra gárdáját. A Román Kupa első fordulójában búcsúzott, a bajnokságban sem nyert még mérkőzést, sőt még pontot sem szerzett. Igaz,

a Suceava megyei gárda eddig mind nagyon erős ellenféllel találkozott:

Hirdetés

a nyitófordulóban a jelenleg negyedik helyezett Bákói Aerostartól kapott ki 4–1-re, majd hazai pályán a táblázaton második Szászhermánnyal szemben maradt alul 1–0 arányban, míg a legutóbbi játéknapon 2–0-ra kapott ki az éllovas Galaci Suporter Club Oțelul otthonában.

Az SZFC két vereséggel kezdte a bajnokságot, majd két győzelem következett, a negyedik fordulóban hátrányból fordítva verte 2–1-re a CSM Focșani együttesét, így jelenleg hetedik helyen áll a bajnokságban.

Ami az SZFC felkészülését illeti, továbbra sem állt a teljes keret Gálhidi György vezetőedző rendelkezésére.

•  Fotó: Haáz Sándor Galéria

Fotó: Haáz Sándor

„Nem túl jó a helyzet, hiszen a héten két ember is kidőlt. Kicsi Zoltán beteg volt, nem is edzett velünk, Ajrullah Izet kisebb lábfejsérülést szenvedett. Remélem, hogy szombaton tud majd játszani, hiszen Focșani ellen is nagyot lendített a csapat játékán, amikor beállt. Csíki Dénesnek jól sikerült a térdműtéte, kiderült, hogy nincs szalagsérülése, így elméletileg elcsípheti az őszi fordulók végét. Ami a következő ellenfelünket illeti, eddig három erős ellenféllel szemben maradtak alul.

Így biztosan úgy fogadnak majd, hogy kit verjenek meg, ha nem minket. Nekünk még a középpályás védekezésen kell finomítanunk, és azt játsszuk, ami működött eddig is.

Azt az utat akarjuk folytatni, amin elindultunk, ezt pedig eredményességgel kell párosítanunk” – mondta Gálhidi.

Új edzővel a győzelem felé

Csicsóban tartotta csütörtök délelőtti edzését az FK Csíkszereda, mivel kímélni akarták a csíkszeredai stadion gyepszőnyegét a nagy esőzés után. A csapat az új edzői stáb, Bálint László György, illetve Cezar Zamfir irányításával készült, akik románul és magyarul is adtak utasításokat a játékosoknak. A hétvégi fordulóban a Barcarozsnyói Cetate látogat Csíkszeredába, a táblázat 8. helyén álló ellenfél legyőzése most az elsődleges cél – mondta a csíkszeredai csapat új vezetőedzője.

A csicsói pályán készültek csütörtökön az FK Csíkszereda játékosai •  Fotó: Sándor Csilla Galéria

A csicsói pályán készültek csütörtökön az FK Csíkszereda játékosai
Fotó: Sándor Csilla

Bálint László György szerint a három pont megszerzése a legfontosabb, erre készülnek. A csíkiak közül Cătălin Savin és Lakatos Miklós sérülés miatt nem léphetnek pályára szombat délután.

Nem akarok túl sok változtatást most, mert nagyon rövid az idő, de remélem, hogy a csapat hozzáállása megfelelő lesz annak érdekében, hogy nyerjünk

– fejtette ki arra a kérdésünkre, hogy tervez-e változtatást a csapat eddigi összeállításában vagy játékrendjében. Bálint úgy értékelte,

a harmadosztály szintjén elég jó az FK Csíkszereda játékoskerete, a tehetséges fiatalok mellett tapasztaltabb játékosok is vannak, és ez elég fontos.

•  Fotó: Sándor Csilla Galéria

Fotó: Sándor Csilla

A szombati mérkőzés 17 órától kezdődik a csíkszeredai stadionban.

Labdarúgó 3. Liga, 5. forduló

Pénteken 17 órától CSM Pașcani–Szászhermányi FC, Románvásári VSK–Sporting Liești,
szombaton 17 órától CSM Focșani–Galaci Metalosport, Bucovina Rădăuți–Székelyudvarhelyi FC, Sănătatea Dărăbani–Galaci Suporter Club Oțelul, Avântul Valea Mărului–Bákói Aerostar, FK Csíkszereda–Barcarozsnyói Olimpic Cetate, a Kézdivásárhelyi KSE szabadnapos lesz.

 

Román labdarúgó 3. Liga (2017–2018-as szezon)
M GY D V GK P
1. Bákói Aerostar 28 21 5 2 80–20 68
2. FK Csíkszereda 28 20 6 2 74–25 66
3. Galaci Suporter Club Oțelul 28 17 9 2 55–15 60
4. Románvásári VSK 28 14 4 10 68–41 46
5. Bucovina Rădăuți 28 13 6 9 41–24 45
6. Szászhermány 28 13 5 10 55–31 44
7. Sporting Liești 28 13 5 10 48–35 44
8. Barcarozsnyói Cetate 28 12 8 8 41–28 44
9. Kézdivásárhelyi KSE 28 12 6 10 69–45 42
10. CSM Focșani 28 11 8 9 47–36 41
11. Székelyudvarhelyi FC 28 10 3 15 42–49 33
12. Sănătatea Dărăbani 28 8 6 14 41–52 30
13. CSM Pașcani 28 5 2 21 27–78 17
14. Avântul Valea Mărului 27 3 1 23 29–76 10
15. Galaci Metalosport* 27 0 0 27 3–165 -12
*Galaci Metalosport büntetve 12 ponttal

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Az FK Csíkszereda nem fogadta el az FCSB ajánlatát

A feleknek nem sikerült megállapodniuk, az FK Csíkszereda nem bólintott rá az FCSB által tett ajánlatért Anderson Cearáért. Úgy tűnik, a fővárosiak visszalépnek az üzlettől.

Visszatérők is felbukkantak a Sepsi OSK első edzésén

Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.

Székelyhon

A polgármesternek is futnia kellett, amikor rájuk rontott a medve

Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.

`
Krónika

„Büszke vagyok, hogy román vagyok”. Parázs vita a magyar Országgyűlésben

Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.

Krónika

Ukrán állampolgárságáról lemondott, de a moldovait felvette a korábban a kettős állampolgárságú magyarok ellen hergelő Tomac

A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.

Főtér

Megint áll a bál Romániában: tengeri drón robbant a konstancai kikötőben…

… a galaci család, amelynek otthonát elvitte a ruszki drón, kap egy új lakást a Ferrari-örökös nejétől… és a mindig mosolygós Victor Ponta végleg szakított a PSD-vel és hazafiasabb vizekre evez.

Ez is érdekelheti

Erős ellenfelek várnak a magyar és a romániai női futballválogatottra a vb-selejtező rájátszásában

A magyar és a romániai női labdarúgó-válogatott is megnyerte selejtezőcsoportját, de a világbajnoki részvételhez még két rájátszáskört kell sikerrel vennie. A lehetséges ellenfelek között több európai élcsapat is szerepel.

Nézzük vagy nem nézzük a focivébét a tévécsatornákon?

Csütörtökön rajtol a labdarúgó-világbajnokság. A romániai közvetítési jogokkal az Antena rendelkezik, amely a torna mind a 104 mérkőzését élőben sugározza. Az M4 Sport is nagy dobásra készül, igaz, mi abból valószínűleg nem sokat látunk majd.

Új gyepszőnyeget kap az FK Csíkszereda stadionja

Megkezdődött az FK Csíkszereda stadionjában a centerpálya felújítása. A Szuperliga júliusi rajtjára készülő klub teljesen felújítja a játékteret, amelyet az elmúlt szezon téli mérkőzései jelentősen megviseltek.

Kitört a botrány az egyik feljutó miatt, újrajátszhatják a 2. ligás osztályozókat

Hatalmas botrány alakult ki a román labdarúgásban, miután a 2. Ligába frissen feljutott CSL Ștefăneștii de Jos ellen súlyos vádak merültek fel. A klubot okirathamisítással vádolják, a kétpontos büntetését pedig a szövetség nem hozta nyilvánosságra.

Focivébé: 48 csapat, 3 házigazda, 1 trófea – és számos kérdés

Csütörtökön Mexikóvárosban megkezdődik minden idők legnagyobb világbajnoksága. A 48 csapatos tornán három ország – Mexikó, Egyesült Államok, Kanada – osztozik a házigazda szerepén, az első mérkőzésen pedig rögtön pályára lép az egyik rendező, Mexikó.

Anderson Ceará az FCSB-hez igazolt – hivatalos

Megállapodott az FK Csíkszereda és az FCSB, Anderson Ceará átigazolt a fővárosiakhoz. A székelyföldi klub elköszönt a brazil játékosától.

A szünet után fordított és legyőzte a kazahokat a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott a szünet után fordított és 3-1-re legyőzte Kazahsztánt kedden a debreceni Nagyerdei Stadionban rendezett barátságos mérkőzésen.

Az első távozó a Sepsi OSK-nál, már be is jelentette az új klubja

Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.

Parajd átvette az aranyérmeket, jön a 6. Liga rangadója az Udvarhely körzetiben

A harmadik helyezett Szentábrahám nem jelent meg Parajdon, így a baráti meccset követően adták át az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság idei aranyérmeit. A másik csoportban Zetelaka II. megerősítheti az első pozícióját.

Visszatérők is felbukkantak a Sepsi OSK első edzésén

Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!