Az U18-as korosztályú Ifjúsági Ligában és az U17-es Elit Ligában az FK Csíkszereda csapatai egyaránt 3–0-ra kaptak ki az Aradi UTA vendégeként, míg az U16-os együttes hazai pályán 4–0-ra maradt alul a Sepsi OSK-val szemben. A sepsiszentgyörgyiek nagyobb korosztályú csapatai a Brassói Kids Tâmpát győzték le.
Ifjúsági Liga (U18), nyugati csoport, 6. forduló:
UTA–FK Csíkszereda 3–0 (1–0).
Sepsi OSK–Brassói Kids Tâmpa 3–0.
U17-es Elit Liga, nyugati csoport, 6. forduló:
UTA–FK Csíkszereda 3–0 (1–0).
Sepsi OSK–Brassói Kids Tâmpa 2–1.
U16-os Elit Liga, 1. csoport, alapszakasz, 6. forduló:
FK Csíkszereda–Sepsi OSK 0–4 (0–2).
Gólszerzők: Daniel Sandu, Lucian Gal, Varga Norbert, Varga Máthé.
Marosvásárhelyi SE–LPS Suceava 0–1.
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Másfél hónap alatt oldódott meg Nyikita Melnyicsuk vízumproblémája, így a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa megérkezett az országba és hamarosan csatlakozik a társaihoz.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!