Az FK farmcsapata nem bírt az éllovassal

Dobos László 2022. november 04., 16:18 utolsó módosítás: 2022. november 04., 16:19

Hatgólos vereséget szenvedett a sereghajtó FK Csíkszereda II. csapata pénteken délután hazai pályán a labdarúgó 3. Ligában. A csíki fiatalokat az éllovas Foresta győzte le 6–0-ra.

Hatszor rezgett a csíkiak hálója Fotó: Pinti Attila

Uralta a mérkőzést a 69-szeres román válogatott Dorin Goian által felkészített Suceava megyei együttes, amely már a 27. percben megszerezte a vezetést, 11-esből Iosif Netbai volt eredményes (0–1).

Két fejesgól következett, a 43. percben Ilie Marian (0–2), a 53.-ban pedig Chika Odoh (0–3) fejelte a labdát Karácsony Márk kapujába. A negyedik vendéggólt Marin Ilie szerezte a 62. percben, amikor a vendégek mattolták a hazaiak védelmét és közelről belőtték a labdát a kapus mellett (0–4).

Még nem volt vége, a 78. percben egy szép összjáték után Chika Odoh újra eredményes volt, ezúttal is közelről (0–5), a 89. percben pedig – kezezés miatt – a második büntetőjéhez jutott a Foresta, a 11-est pedig Samson Izuogo értékesítette (0-6).

A következő fordulóban (november 12., szombat 14 óra) az FK farmcsapata a Bucovina Rădăuți otthonában vendégszerepel.

Labdarúgó 3. Liga, 1. csoport, 11. forduló:

FK Csíkszereda II. csapata–Foresta Suceava 0–6 (0–2).

Gólszerzők: Iosif Netbai (28., büntetőből), Ilie Marian (43. és 62.), Chika Odoh (53. és 78.), Samson Izuogo (89., büntetőből).
FK Csíkszereda II.: Karaácsony Márk – Baga István Szabolcs, Szín Ferenc, Vereguț Dániel, Hadnagy Tamás, Vita Dániel, Csiszer Balázs, Csala Róbert, Sándor Raul, Bujdosó Szilárd, Bíró Tamás. Cserék: Bartók Alpár (kapus), Bóni Csaba, Miklós Norbert, Barabás Máriusz, Birtalan Tamás, Orbán Milán, Bóné Márk, Nagy Botond, Csedő Szilárd. Vezetőedző: Demény Norbert.
Foresta: Toma Niga – Cătălin Grosu, Marian Botezatu, Karime Makongo, Șerban Nițu, Samson Izuogo, Ștefan Mihalciuc, Ilie Marian, Iosif Netbai, Cornei Căinari, Chika Odoh. Cserék: Matei Cuciureanu (kapus), Alexandru Ionescu, Andrei Popovici, Robert Cucoș, Robert David. Vezetőedző: Dorin Goian.
Játékvezetők: Răzvan Negară, Cosmin Vițelaru (mindketten Vaslui), Daniel Marius Gîță (Galac).
Megfigyelők: Mihai Costache (Bukarest) és Marian Fridl (Bákó).