Igazán eseménydús volt az elmúlt hétvége a labdarúgó 1. Liga bronzérmesénél. Előbb megváltak az edzőjüktől, Reghecampftól, majd a volt szövetségi kapitányt, Mirel Rădoit győzködték, hogy folytassa a munkát.
Miután nem tudtak megegyezni, a következő a listán Bálint László György volt. A 43 éves szakember lett a befutó, bár még hivatalosan nem jelentették be, sajtóinformációk szerint már ő vezeti a hétfő esti első edzést, kedden pedig elutazik a csapattal a magaslati edzőtáborba.
Ezt megelőzően az erdélyi tréner az élvonalban az Aradi UTA-t irányította. Bálinttal a kispadon az UTA a 2019–2020-as szezon végén – 12 év várakozás után – feljutott az 1. Ligába. Ez azonban nem az egyetlen nagyobb lépés pályafutásában, a brassói születésű edző 2013-ban a Tatrangi Unireát juttatta fel a 2. Ligába.
Eddig karrierje során másik öt csapat kispadján ült: Academica Clinceni, Marosvásárhelyi ASA, FK Csíkszereda, Sportul Snagov és Bukaresti Metaloglobus.
A tervek szerint egy évre ír alá az Universitatea Craiovával, hosszabbítási lehetőséggel.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!