Hirdetés

Az FK Csíkszereda vezetőedzője szerint kevés az esély a májusi újrakezdésre

Valentin Suciu úgy véli, még korai bármilyen forgatókönyvről beszélni
Fotó: Pinti Attila

2020. március 22., 20:03

A koronavírus-járvány elleni intézkedések miatt csupán 24 fordulót rendeztek a csapatonként 38 mérkőzésesre tervezett román másodosztályos labdarúgó-bajnokságban, ahol az FK Csíkszereda kiesőhelyen áll. Valentin Suciut, a csapat vezetőedzőjét a lehetséges folytatásról kérdeztük.

2020. március 22., 20:03

Március 8-án játszotta utolsó bajnoki mérkőzést az FK Csíkszereda a román labdarúgó 2. Ligában, ahol a koronavírus-járvány miatti intézkedések következtében a 25. fordulót elhalasztották. A csíkiak március 13-án a Konstancai Farul együttesét fogadták volna, de a találkozó elmaradt.

A folytatást illetően a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) vezetői több forgatókönyvet is kidolgoztak. Van olyan elképzelés, amely szerint április végén, egy másik szerint májusban, a legrosszabb szerint pedig júniusban folytatódna a bajnokság.

Hirdetés

Valentin Suciut, az FK Csíkszereda vezetőedzőjét sepsiszentgyörgyi otthonában értük el telefonon.

Jelen helyzetben kevés esélyt látok arra, hogy idén tavasszal újrakezdődjön a bajnokság. Nem hiszem, hogy áprilisban vagy májusban el tudnák indítani a bajnokságot. Az biztos, hogy a folytatásban számunkra minden mérkőzésen létfontosságú a három pont megszerzése.

Szerintem nem volna korrekt, nem lenne sportszerű a mezőny kettéosztása felső- és alsóházra, play-offra és play-outra. Mi például kétszer játszottunk az UTA-val és a Petrolullal, a kiesés ellen küzdő vetélytársaink pedig csak egyszer. De ha ez lesz a döntés, állunk elébe, mindent megteszünk annak érdekében, hogy a csapat bent maradjon” – mondta el Suciu.

Megtudtuk, hogy az FK Csíkszereda játékosai egyéni edzésprogramot kaptak, de most, hogy kijárási tilalom lépett érvénybe, nehéz lesz ezt a programot betartani, csak az udvaron vagy a lakásban végezhetnek gyakorlatokat a futballisták.

Újra kell kezdeni mindent, újra el kell végezni az alapozást, szerintem minimum három hét kell arra, hogy fel tudjunk készülni az első meccsre. És ez csak akkor érvényes, ha minden játékosunk időben visszaér Csíkszeredába.

Úgy tudom, Eder nem utazott haza Spanyolországba, a görög, szerb és magyar légiósaink viszont hazautaztak” – tudtuk meg Suciutól.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Egy összekovácsolt csapat, egy életre – találkoztak Janovits Endre tanítványai

Megható pillanatokkal és nosztalgikus játékkal találkozott újra a csíki hoki egyik aranygenerációja. Az 1975–1976-os születésű játékosok nemcsak a múltat idézték fel, hanem elhunyt társaik előtt is tisztelegtek.

Visszavágott a Steauának, ott van a 2. Liga listavezetőjének sarkában a Sepsi OSK

Felejthető első félidőt követően a második játékrészt rögtön góllal indította a Sepsi OSK a Bukaresti Steaua ellen. Közelebb kerültek a feljutáshoz, de akár a másodosztály megnyeréséhez is a piros-fehérek.

Székelyhon

Eredmények, több mint kilencvenszázalékos feldolgozottságnál

Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.

`
Krónika

Választás: kétharmados Tisza-többség több mint 90 százalékos feldolgozottságnál

Közzétette a magyarországi parlamenti választás első hivatalos részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda (NVI). A szavazatok magas feldolgozottságánál a Tisza Párt vezet a Fidesz előtt, a Mi Hazánknak van még esélye bejutni az Országgyűlésbe.

Krónika

Magyar Péter a Tisza történelmi győzelméről beszélt, és állami vezetőket szólított távozásra

Történelmi léptékű győzelemként értékelte a választás eredményét Magyar Péter vasárnap esti beszédében, amikor a feldolgozottság már kilencven százalék fölött járt.

Főtér

Felejtsük már el a 18. századi erdélyi románok totális elnyomásának mítoszát

Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.

Ez is érdekelheti

Mi lesz veled, székely foci? Szondy és Diószegi tiszta vizet öntött a pohárba

A magyarországi politikai fordulat hírére a Sepsi OSK és FK Csíkszereda vezetői tiszta vizet öntöttek a pohárba klubjaik jövőjét illetően. A klubvezetők a stabilitásra hivatkozva igyekeznek megnyugtatni a szurkolókat.

Nőtt az élen álló trió előnye a 4. Liga Hargita megyei csoportjában

Két fordulóval az alapszakasz vége előtt tovább növelte előnyét az élbolyban szereplő három együttes a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában. A Golimpiákosz-Csíkszentsimon-Agyagfalva alkotta trió jelentős különbséggel vezet.

Még egy botlást nem engedhet meg magának az FK Csíkszereda

A Petrolul vasárnapi győzelmével újra osztályozót érő helyre csúszott vissza az FK Csíkszereda, így különösen fontossá vált a Metaloglobus elleni hétfő délutáni idegenbeli mérkőzés. Ilyés Róbert vezetőedző szerint Clinceni-ben csak a győzelem elfogadható.

Döntetlen a Dinamóval, nem tudott fellépni a dobogóra a Kolozsvári CFR (videóval)

Mindössze egy pontot tartott otthon a Kolozsvári CFR a Bukaresti Dinamóval szemben a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának negyedik fordulójában.

Emberelőnyben nyert a Petrolul, megelőzte az FK Csíkszeredát (videóval)

Idegenben győzte le az Unirea Sloboziát a Petrolul Ploiești, amely emberelőnyét kihasználva megfordította az eredményt, és sikerével megelőzte az FK Csíkszeredát a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában.

Rangadót nyert az UTA, egy félidő alatt négyet vágott az FCSB (videóval)

Hazai sikerekkel zárult a Szuperliga alsóházi rájátszásának szombati játéknapja: az Aradi UTA megnyerte a rangadót, az FCSB pedig kiütéssel tartotta a lépést az éllovassal.

Hamarosan dönt a szakszövetség, közel Hagi kinevezése

Elhalasztották a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottságának ülését, amelyen az új szövetségi kapitány személyéről döntenek.

Sokat érő három pont, már a Voluntari elleni kulcsmeccsre összpontosít a Sepsi OSK

Fordulás után döntötte el a szombati mérkőzést a Sepsi OSK a Bukaresti Steaua ellen, és visszaállította ötpontos előnyét a labdarúgó 2. Liga play-offjában. A játékosok elégedettek az eredménnyel, már a szerdai, Voluntari elleni találkozóra készülnek.

Visszavágott a Steauának, ott van a 2. Liga listavezetőjének sarkában a Sepsi OSK

Felejthető első félidőt követően a második játékrészt rögtön góllal indította a Sepsi OSK a Bukaresti Steaua ellen. Közelebb kerültek a feljutáshoz, de akár a másodosztály megnyeréséhez is a piros-fehérek.

A gyenge sorozat után távozott a Farul edzője

Távozik a Konstancai Farul kispadjáról Ianis Zicu, miután csapata 1–0-ra kikapott a Nagyszebeni Hermannstadt FC otthonában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!