Idegenben folytatja a felsőházba jutásért vívott harcát az FK Csíkszereda. Ilyés Róbert együttese szombaton, április 26-án az FC Voluntari ellen lép pályára, ahol a legutóbbi mérkőzésen, az FC Argeșnél elszenvedett, első rájátszásbeli vereségért vehetnek revansot a piros-feketék.
A Nyárádtői Unirea a következő fordulóban nem lép pályára. A hullámvölgyben lévő Maros megyei gárda szabadnapos, legközelebb május 3-án, a Metalul Buzău ellen meccsel, ahol a play-out harmadik helyének megszerzéséért játszanak.
| 2025. 04. 24. 17:30 | FC Argeș Pitești FC Argeș | Bukaresti Steaua Steaua | 4-2 |
| 2025. 04. 25. 16:30 | Resicabányai CSM Resica | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | 1-1 |
| 2025. 04. 26. 12:00 | FC Voluntari Voluntari | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 2-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 5 | 2 | 2 | 1 | 4-4 | 52 |
2 | Bukaresti Steaua Steaua | 5 | 3 | 1 | 1 | 9-5 | 51 |
3 | FC Argeș Pitești FC Argeș | 5 | 4 | 1 | 0 | 7-1 | 47 |
4 | Resicabányai CSM Resica | 5 | 1 | 2 | 2 | 6-5 | 39 |
5 | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | 5 | 0 | 1 | 4 | 1-9 | 39 |
6 | FC Voluntari Voluntari | 5 | 0 | 3 | 2 | 3-6 | 36 |

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Pontosztozkodással zárult az újoncok csatája a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 3. fordulójában. A Sepsi OSK gyorsan válaszolt a Corvinul vezető góljára, ahol a két csapatnak a hőséggel is meg kellett küzdenie.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!