Hirdetés

Az FK Csíkszereda szakvezetését meglepte a Mioveni ötvédős rendszere

Az FK játékosai nehezen tudták megbontani a CS Mioveni védelmét
Fotó: Borbély Fanni

Nehezen, de nyert a listavezető FK Csíkszereda hazai pályán szombaton a labdarúgó 2. Liga 14. fordulójában a CS Mioveni ellen, és továbbra is 7 pontos előnnyel áll a táblázat élén. A két gárda vezetőedzője elégedett volt a látottakkal.

Kemény ellenfélnek bizonyult a rangsor hátsó felében tanyázó CS Mioveni, amely két nagy helyzetet is kihagyott az első félidőben. A csíki gól a második játékrész derekán született: a vendégek a saját tizenhatosukon belül vesztettek labdát. Az első lövés még a kapufát találta el, de a kipattanót Jozef Dolný belőtte.

Kapcsolódó

Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője a találkozó után azt mondta, hogy a CS Mioveni meglepte őket az új játékrendszerükkel, az ötvédős rendszer az elején gondot okozott számukra, nehezen tudták megbontani az ellenfél hátsó sorát.

Egy kicsit lassúak is voltunk, nem úgy építettünk, ahogy szerettünk volna, de ehhez ők is hozzájárultak a jól szervezett védekezésükkel. Most, hogy megvan a három pont, mondhatom, hogy meg vagyok elégedve, de azért voltak momentumok mikor megleptek. Volt három-négy olyan kontra, amire nem voltunk felkészülve. Tudtam, hogy vannak olyan játékosaik, akik különbséget tudnak tenni.

Próbálom átélni, hogy milyen náluk a helyzet, amikor anyagi gondokkal küzdenek. Le a kalappal előttük, hogy ennyire megszorítottak minket és kiálltak, harcoltak. Én úgy gondolom, hogy az a csapat többet érdemelne. Örvendek a három pontnak, és megyünk tovább előre” – nyilatkozta Ilyés Róbert.

Hirdetés

A tapasztalt szakember hozzátette, hogy rendkívül nehéz dolguk volt annak köszönhetően, hogy három belsővédőjük is nagyon magas volt, akik rendszeresen elfejelték a magasan beívelt labdákat.

„Jól tömörítettek a tizenhatos környékén is, érződött, hogy nehezen tudjuk megbontani. Ilyenkor kellett a megvillanás olyan játékosoktól, akiknek az egy az egy ellen jó képességük van. Örvendek annak, hogy megint Józsi (Jozef Dolný – szerk. megj.) gólt szerzett. Számunkra az a legfontosabb, hogy itthon maradt a három pont, és őrizzük pozíciónkat a táblázaton”.

•  Fotó: Borbély Fanni Galéria

Fotó: Borbély Fanni

Dragos Stroe, CS Mioveni vezetőedzője a találkozó végen azt mondta, hogy egy jó mérkőzés volt, két futballt játszó csapat között. „A hazai csapatnak gratulálok a győzelemért. De ugyanakkor, az odaadásért és a mutatott játékért gratulálok a fiaimnak is. Bízunk a jó folytatásban, úgy érzem jó csapatunk van, és lépésről-lépésre kilábalunk onnan, ahol vagyunk. Nagyon jó volt pálya, kiváló feltételek vannak Csíkszeredában a labdarúgásra, a házigazdák jól fogadtak minket” – mondta el a mérkőzés végén Stroe.

A következő fordulóban (november 30-án, szombaton 12 órától) az éllovas csíki gárda a Vajdahunyadi Corvinul vendége lesz.

Labdarúgó 2. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Ilyés Róbert távozófélben az FK Csíkszeredától?

Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.

Másodszor sem járt sikerrel, megvonták az élvonalbeli klub licencét

Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.

Székelyhon

14 és 16 éves kamaszok erőszakoltak meg egy 13 éves lányt

Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.

`
Krónika

A Tisza győzelmét „megjósoló” előrejelzési piac már beárazta, honnan érkezhet az új román miniszterelnök

Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.

Krónika

Premontrei botrány: tovább küzd igazáért a nagyváradi apát

Az április 14-én megszabott 30 napos határidő lejártával újra számítani lehet a végrehajtó megérkezésére Nagyváradon a premontrei rendházban, hogy kilakoltassa az önkormányzat által sajátjának tekintett ingatlanból Fejes Rudolf Anzelm apátot.

Főtér

Trianonban vált magyar állammá a román állam

A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.

Ez is érdekelheti

Diószegi László beszédet intézett a játékosokhoz a sorsdöntő mérkőzés előtt (videóval)

Az utolsó, mindent eldöntő mérkőzéséhez érkezett a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga play-offjában. A háromszéki klub hazai pályán biztosíthatja be visszajutását a Szuperligába, a klub tulajdonosa, Diószegi László pedig személyesen motiválta a játékosokat.

Kovács István vezeti a feljutási harc egyik csatáját a 2. Ligában

A Román Labdarúgó-szövetség játékvezetői bizottsága közzétette az utolsó forduló küldéseit. Románia legismertebb játékvezetője, Kovács István a labdarúgó 2. Liga rájátszásában kapott főszerepet. Tapasztalt játékvezető fújja a sípot a Sepsi OSK meccsén.

Magyari Szilárd megtalálta a helyét a CSM Slatinánál

A székelyföldi támadó az év elején igazolt a CSM Slatina együtteséhez, ahol hamar beilleszkedett és alapemberré vált. Magyari Szilárd és klubja sikeres tavaszi szezont zárt a labdarúgó 2. Liga alsóházában, a következő idényben szeretnének előrébb végezni.

Egy pont kell a Sepsi OSK-nak a Szuperligához

Az utolsó fordulóra maradt a döntés, hogy a bajnok Vajdahunyadi Corvinul mögött a Sepsi OSK vagy az FC Voluntari jut fel automatikusan a Szuperligába. Szombaton délben mindenre fény derül.

Elszalasztott meccslabda Munténiában, hazai pályán harcolhatja ki a feljutást a Sepsi OSK

Kaput eltaláló lövés és pont nélkül zárta a kedd esti voluntari-i vendégjátékát a Sepsi OSK, így a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában dől el, hogy automatikusan visszajut-e a Szuperligába, vagy osztályozóra kényszerül.

Eltiltották a fogadási botrányba keveredett Szatmárnémeti Olimpia játékosait

A másodosztályú bajnokságtól hétvégén búcsúzó Szatmárnémeti Olimpia VSK négy játékosát eltiltotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi és etikai bizottsága, mivel az érintetteknek fogadási számláik voltak.

„A székely ember nem hajol meg” – Diószegi László Budapestről üzent a sorsdöntő meccs előtt

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.

Karnyújtásnyira az élvonaltól, riválisa otthonában juthat vissza a Szuperligába a Sepsi OSK

Sorsdöntő meccsre készül a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely közvetlen riválisának, az FC Voluntari otthonába látogat kedd este. A képlet egyszerű: ha nem kapnak ki a háromszékiek, akkor hivatalosan is visszajutnak a Szuperligába.

Kiesett a másodosztályból a Szatmárnémeti Olimpia

Alig egy szezon után búcsúzott a labdarúgó 2. Ligától a Szatmárnémeti Olimpia VSK, miután az utolsó előtti helyen végzett az alsóházi rájátszás B csoportjában.

Megőrizte első helyét a 2. Liga alsóházában a Marosvásárhelyi ASA

Győzelemmel zárta a labdarúgó 2. Liga alsóházi rájátszását a Marosvásárhelyi ASA, az utolsó fordulóban 3–1-re nyert a Bukaresti Dinamo SK vendégeként, és ezzel megszerezte az első helyet az A csoportban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!