Hirdetés

Az FK Csíkszereda rácáfolt arra, hogy egy találatnál nem jut tovább

Tízből tíz, minden hazai meccsét megnyerte az alapszakaszban az FK Csíkszereda
Fotó: Borbély Fanni

Tizedik hazai győzelmét is behúzta az FK Csíkszereda, miután vasárnap délután 3–1-re verte a CS Afumați együttesét. A meccs után a két vezetőedző és a hazaiak kapusa is értékelt.

Néhány kisebb védelmi megingást leszámítva – amiből egyet sikerült kihasználniuk a vendégeknek –, az FK Csíkszereda végig uralta a mérkőzést, és bár több helyzete is volt, a mérkőzés vége 3–1 lett.

Kapcsolódó

Hirdetés

Ilyés Róbert a találkozó után tartott értékelőjében elmondta, szerinte a legfontosabb, hogy csapata megszerezte a három pontot, amellyel sikerült távol tartaniuk üldözőiket.

Úgy érzi, hogy a tabellán elfoglalt helyük megérdemelt, de a feljutás még messze van, és bőven van még, amin dolgozniuk.

Bár a csapatban megvan az önbizalom, időnként még félénken játszanak, és nincs meg az a stabilitás, amely egy bajnokcsapatra jellemző.

„A mérkőzésen gyorsan sikerült megszereznünk a vezetést, és további helyzeteket kialakítanunk, de ki is hagytunk jó néhány lehetőséget. Egy védelmi hibából az ellenfél gólt szerzett, ami ismét kizökkentette a csapatot, és elvesztettük az egyensúlyt. A szünetben ezt átbeszéltük, majd a második félidőt jól kezdtük, de a végén ismét vissza kellett húzódnunk, mert az ellenfél egyre nagyobb nyomást helyezett ránk” – összegzett a piros-feketék mestere.

Az FK Csíkszereda következő mérkőzése kapcsán Ilyés elmondta, hogy „nehéz feladat vár ránk Voluntari-ban, hiszen ellenfelünk is a feljutásért küzd. Bár őszintén szólva egy döntetlennel is elégedettek lennék, győzelemre készülünk, hogy a rájátszásban kevesebb problémánk legyen”.

Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője •  Fotó: Haáz Vince Galéria

Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője
Fotó: Haáz Vince

Ilyés szerint a felsőházban minden csapat egyenlő esélyekkel indul, és bár jelenleg az első helyen állnak, ez nem jelenti azt, hogy könnyen fogják hozni a mérkőzéseiket.

Mindenki küzdeni fog a feljutásért, ezért kemény összecsapásokra számítanak, és tudják, hogy rengeteg munkát kell még belefektetniük. A mostani mérkőzés végeredménye szerinte összességében tükrözi a csapat taktikai céljait, de elismeri, hogy az ellenfél többször is fölénybe került, és gondot okozott számukra védekezésben.

„Mivel az ellenfélnek ez volt az utolsó esélye a rájátszásba jutásra, várható volt, hogy mindent beleadnak, de végül sikerült kizárnunk őket. A csapat jól reagált a nehéz helyzetekre, és sikerült megszereznünk a megérdemelt három pontot” – tette hozzá a vezetőedző.

Simon Máté, a csíkszeredaiak hálóőre a mérkőzésről adott összefoglalójában kiemelte: „stabilak voltunk, biztosak voltunk, ez volt a lényeg, hogy itthon tartsuk meg ezt a jó szériát.

Hazai szurkolók előtt, a mi pályánkon. Nagyon jó visszajelzés ez számunkra. Minél többen jönnek, annál nagyobb motivációnk van, annál jobban szeretünk játszani. Igen, szuper érzés így hazai pályán, ilyen közönség előtt győzelmet aratni”.

Az ellenfél csapatának képviseletében Vasile Neagu vezetőedző hangsúlyozta, hogy legalább egy pontot remélt a mérkőzésen, de egy erős ellenféllel szemben veszítettek. Úgy véli, hogy elkerülhető lett volna néhány könnyű gól, és jobban is teljesíthettek volna.

„Elismerem, hogy a csapatom nem játszott jól, és mivel nem tudtunk gólt szerezni, nem volt esélyük az eredmény megfordítására. A harmadik kapott gólnál lesgyanús helyzet volt, de ezt már nem lehet megváltoztatni. A jövőre nézve a csapatunk a play-out-ra koncentrál, és minden meccsen győzni szeretnénk, hogy biztosítsuk a bennmaradásunkat” – nyilatkozta a CS Afumați vezetőedzője.

Labdarúgó 2. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Váratlan történelmi igazolás: magyar játékost szerződtet a Steaua

Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.

Brazil varázslattal legyűrte az aradiakat az FK Csíkszereda (videóval)

A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.

Székelyhon

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Kontra György, az M1 híradósa

45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.

`
Krónika

Napokkal az omlás előtt érkeztek a felkiáltójelek: hogyan semmisült meg a szilágycsehi református templom tornya?

Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.

Krónika

Marosvásárhelyről az olimpiai faluba: az utolsó pillanatban jutott ki Molnár Anna gyorskorcsolyázó

Jelenleg a milánói olimpiai faluban készül a rajtra a marosvásárhelyi Molnár Anna gyorskorcsolyázó, aki az utolsó pillanatban tudta meg, hogy ott lehet a téli játékokon.

Főtér

Szégyen, hogy a kapusok szeszélyétől függ, ki és mikor látogathatja Mátyás király szülőházát

Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.

Ez is érdekelheti

A tavaszi menetelésre gyúrnak a Sepsi OSK riválisai

A labdarúgó 2. Liga tavaszi rajtjának közeledtével a csapatok intenzív készülnek a folytatásra, jelenleg a keretek véglegesítése és a taktikai elemek finomhangolása zajlik. De vajon miként erősítettek a feljutásra pályázó Sepsi OSK legfőbb riválisai?

Burcă óvatosságra int a fölényes győzelem után: „ezek a meccsek inkább edzésnek számítanak”

Kilencgólos győzelemmel zárta a felkészülési időszakot a Sepsi OSK, Ovidiu Burcă azonban óvatosságra int a Kézdivásárhelyi SE elleni párharcot követően. A vezetőedző szerint a hangsúly nem az eredményen, hanem az intenzitáson és az építkezésen volt.

Kilencet vágott háromszéki társának a Sepsi OSK a kupamérkőzés előtti főpróbán

Rövid időn belül másodszor csapott össze a felkészülési időszakban a 2. Ligában szereplő Sepsi OSK és a harmadosztályú Kézdivásárhelyi SE. Ovidiu Burcă legénysége semmit sem bízott a véletlenre és fölényes győzelemmel hangolt a közelgő kupameccsre.

Váratlan történelmi igazolás: magyar játékost szerződtet a Steaua

Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.

Vezetett, végül kikapott ukrán ellenfelétől a Marosvásárhelyi ASA

Lejátszotta az első felkészülési mérkőzését a törökországi edzőtáborban a Marosvásárhelyi ASA, amely hiába szerzett vezetést, végül 3–1-re kikapott az ukrán élvonalban szereplő ellenféltől.

Keretfrissítés a Szatmárnémeti Olimpiánál, ragaszkodnak a 2. ligás helyükhöz

Jól teljesít a Szatmárnémeti Olimpia labdarúgócsapata a téli felkészülési mérkőzéseken, eddig három győzelem és két döntetlen a mérlege. A szatmári együttes nyolc labdarúgóval erősített annak érdekében, hogy kiharcolja a bennmaradást a másodosztályban.

Székelyföldi csapatok ellen készül a szezon folytatására a Sepsi OSK

A törökországi edzőtábort követően hazai környezetben folytatja a felkészülést a Sepsi OSK, amely két barátságos meccset játszik székelyföldi csapatok ellen.

Másodosztályú társa ellen döntetlenre futotta az ASA-tól

Lejátszotta a felkészülési időszakának harmadik barátságos mérkőzését a Marosvásárhelyi ASA, amely két győzelem után ezúttal döntetlenre végzett a Sellenberki SK ellen.

Kemény terhelés, tanulságos meccsek, beilleszkedő új igazolások – a Sepsi OSK törökországi edzőtáborának tapasztalatai

Fizikai alapozás, három felkészülési mérkőzés és fokozatosan javuló játék jellemezte a Sepsi OSK antalyai edzőtáborát. Ovidiu Burcă és Hadnagy Attila szerint a munka nagy része elkészült, most a finomhangolás következik.

A hajrára maradtak a gólok, győzelemmel zárta az edzőtábort a Sepsi OSK

Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését az antalyai edzőtáborban a Sepsi OSK, amely az OFK Petrovac ellen aratott 2–1-es győzelmet. A háromszékiek fiatal tehetsége, Batzula Hunor ismét betalált, ráadásul csapatkapitányként volt eredményes.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!