Az FK Csíkszereda mindhárom csapata győzelemmel kezdte a rájátszást

Székely Sport 2021. november 07., 12:23 utolsó módosítás: 2021. november 07., 12:25

Tökéletes hétvégét zártak hazai pályán az FK Csíkszereda ifjúsági csapatai a labdarúgó Elit Liga rájátszásának első fordulójában.

Megérdemelten győzték le Craiovát a csíkiak Fotó: Veres Nándor

A címvédő U19-es együttes a felsőházi rájátszás nyitányán a jó játékosállománnyal rendelkező Universitatea Craiovát fogadta. A kiegyensúlyozott első félidőt követően a második játékrészben több helyzetet dolgoztak ki a hazaiak, és végül a hosszabbításban Vereguț góljával teljesen megérdemelten szerezték meg a győzelmet, ezzel visszavágtak ellenfelüknek az alapszakaszbeli vereségért.

Fotó: Veres Nándor

Az alsóházi rájátszásban érdekelt U17-es csapat az eddigi edző, Kurucsai Milánt váltó Kovács Tamás megbízott vezetőedzővel a kispadon nem kímélte a Nagyváradi LPS-t, a szünetben még csak kétgólos volt az előnye, a folytatásban viszont kitömte a vendégek hálóját.

Az U16-os Elit Liga felsőházi rájátszásában is győzelemmel kezdett az FK Csíkszereda, küzdelmes mérkőzésen a hajrában szerzett találattal múlta felül székelyföldi vetélytársát, a Sepsi OSK-t.

U19-es Elit Liga, felsőházi rájátszás, nyugati csoport, 1. forduló:
FK Csíkszereda–Universitatea Craiova 1–0 (0–0)
Gólszerző: Vereguț (90+1.)

U17-es Elit Liga, alsóházi rájátszás, 1. forduló:
FK Csíkszereda–Nagyváradi LPS 8–0 (2–0)
Gólszerzők: Balogh (14.), Tamás (34.), Bodor (49.), Fazakas (54., 77.), Dencsák (65.), Bákai (81.), Kovács (86.)