Közel az összes idegenben lejátszott megmérettetésén megtapasztalja a magyarellenességet a Hargita megyei alakulat, a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) pedig a legtöbb esetben szó nélkül eltűri mindezt. Az elkövetkezendő időszakban még rosszabbá válhat a helyzet, amennyiben a vasárnapi parlamenti választásokon nem megfelelő eredmény születik.
„Szokták mondani – csak félig viccesen –, hogy az FK Csíkszereda minden román bajnokija tulajdonképpen nemzetközi mérkőzés – és nem csak a felnőtteknél. Ti, akik kint vagytok néha ezeken az idegenbeli találkozón is, látjátok és tapasztaljátok, sokszor hogyan szoktak megnyilvánulni az „ellenszurkolók” irányunkban, hogyan próbálnak megalázni nemzetiségünkben, hovatartozásunkban. Ezek a megnyilvánulások annyira megszokottakká váltak, hogy sokszor már említést sem érdemelnek a többségi nemzet sajtójában, és általában következmények nélkül maradnak.
Minden elérhető eszközzel tennünk kell azért, hogy a magyarellenesség, a szidalmazás, a bántalmazás ne váljon normalitássá.
Ezért tisztelettel megkérjük azokat, akik nekünk szurkolnak, és megtehetik, hogy vasárnap vegyenek részt a romániai parlamenti választásokon.
Hajrá FK, hajrá magyarok, hajrá székelyek!” – áll a klub közleményében.
Az FK Csíkszeredára a szezon egyik legnehezebb kiszállása vár, ugyanis szombaton kora délután a Vajdahunyadi Corvinul otthonában kell bizonyítson.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
Szinte biztosra vehető, hogy távozik az FK Csíkszereda egyik legjobb játékosa. Az FCSB hivatalos ajánlatot tett Anderson Cearáért, de a brazil labdarúgó akár az NB I-ben is folytathatja karrierjét.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!