Hirdetés

Az FK Csíkszereda két fiatal játékosa a román válogatottban

A kapus, Simon Máté az FK Csíkszeredát képviseli
Fotó: Pinti Attila

2022. október 18., 16:39

A román U17-es korosztályú labdarúgó-válogatott október 26. és november 1. között a jövő évi Európa-bajnokság hazai selejtezőtornáján érdekelt. A bővített keretben az FK Csíkszereda két játékosa kapott helyet.

2022. október 18., 16:39

Románia a 6-os csoportban játszik, ellenfelei Belgium, Dánia és Észtország lesznek, a mérkőzéseket a főváros melletti Buftea Labdarúgó Központban rendezik.

Ion Marin szövetségi kapitány kihirdette 24 játékost tartalmazó bővített keretét, akik közül 21 labdarúgó lesz tagja a végleges keretnek. Az FK Csíkszereda képviseletében a kapus, Simon Máté és a középpályás, Alexandru Ureche kapott behívót a válogatottba.

Az összesen 13 selejtezőcsoportban az első két helyen végző csapatok, valamint a négy legjobb harmadik helyezett jut tovább a jövő tavaszi elitkörbe, és csatlakozik a két automatikus résztvevő Hollandiához és Spanyolországhoz.

Az elitkörben nyolc csoportot alakítanak ki, amelynek győztesei és a hét legjobb második helyezett kvalifikálja magát a jövő májusban és júniusban rendezendő magyarországi kontinenstornára, amelyen a házigazda magyar válogatott alanyi jogon tagja a mezőnynek.

A román U17-es korosztályú válogatott bővített kerete:
Kapusok: Bogdan Ungureanu (Rapid), Rafael Munteanu (Farul), Simon Máté (FK Csíkszereda).
Hátvédek: Alin Chinteș, Darius Fălcușan, Răzvan Călugăr, Alin Techereș (mind a négyen Kolozsvári Uj), Eduard Chihaia (Farul), Rareș Fătu (Parma, Olaszország), Tommaso Nistor (Spal, Olaszország), Andrei Racu (Atalanta, Olaszország).
Középpályások: Gabriel Gheorghe (Rapid), Robert Lăpădătescu (U Craiova), David Păcuraru, Ionuț Cercel, Enes Sali, Marius Codreanu (mind a négyen Farul), Alexandru Ureche (FK Csíkszereda), Ianis Tarbă (Celta Vigo, Spanyolország), Răzvan Florea, David Matei (mindketten Steaua).
Támadók: Alin Cocoș (Farul), Vlad Oarga (Kolozsvári Viitorul), Ioan Vermeșan (Ripensia).

Hirdetés

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nem a tévében, de otthonról nézhetjük a Sepsi OSK idei első bajnokiját

A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.

Dráma és hóvihar: az utolsó labdaérintéséből szerzett győztes gólt a Sepsi OSK

Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.

Székelyhon

Hajtépésről beszélnek a szemtanúk, a rendőrség bántalmazás miatt vizsgálódik az áruházban történt eset után

Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.

`
Krónika

A Securitate Kovászna megyei parancsnoka voltam – 1. rész

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.

Krónika

Meddig terjedt a hatalma a Securitate Kovászna megyei parancsnokának? – 2. rész

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.

Főtér

Kórházba került két közalkalmazott és a postás, miután összeverekedtek a polgármester szülinapi buliját követő after partyn

Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.

Ez is érdekelheti

Megerősítették, Lucescu irányítja a román fociválogatottat a vb-pótselejtezőkön

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) hivatalosan bejelentette, hogy Mircea Lucescu ül le a román válogatott kispadjára a világbajnoki pótselejtezők mérkőzésein.

Hátrányba került a bolgárok otthonában a Ferencváros

A Ferencváros 2–1-es vereséget szenvedett a bolgár Ludogorec vendégeként a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc csütörtöki első mérkőzésén.

Hagi nem vállalja, a szövetség házon belül választhat szövetségi kapitányt

Amennyiben az egészségi állapota miatt Mircea Lucescu nem tudja vállalni a Törökország elleni labdarúgó vb-pótselejtezőt, akkor a román válogatott technikai igazgatója ülhet le a kispadra.

Elkerülte egymást a magyar és a román válogatott

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) csütörtökön tartotta a 2026–27-es Nemzetek Ligája csoportkörének sorsolását. A magyar válogatott elfogadható kvartettbe jutott, Romániának nem volt szerencséje.

Pécsre igazolt az FK Csíkszereda korábbi kulcsembere

Új klubnál folytatja pályafutását Babati Benjámin: a korábban az FK Csíkszereda történelmi élvonalbeli feljutásában kulcsszerepet vállaló támadó az NB III-as PMFC-hez igazolt.

Aggodalom Mircea Lucescu egészségügyi állapota miatt, a szövetség készenléti tervvel is számol

Fokozódó nyugtalanság övezi Mircea Lucescu egészségügyi állapotát a családján belül és a Román Labdarúgó-szövetségnél is. A 80 éves szövetségi kapitányt egy fővárosi kórházban kezelik, helyzetét orvosi források súlyosnak és aggasztónak írják le.

Jól ismeri ellenfelét az Európa-liga rájátszásában a Ferencváros

A bolgár Ludogoreccel játszik a nyolcaddöntőbe jutásért a magyar bajnok Ferencváros a labdarúgó Európa-liga rájátszásában.

A legrosszabbkor bukta el veretlenségét az FTC, az FCSB számára véget ért az Európa-liga

Az Európa-liga főtáblájának zárófordulójában az FCSB és a Ferencváros sorsa is eldőlt: a bukarestiek hiába harcoltak ki döntetlent a Fenerbahce ellen, míg a magyar regnáló bajnok a legrosszabb pillanatban szenvedett vereséget.

Amire nincsenek szavak: szurkolói tragédiák a lelátón és azonkívül

Az egész országot megrázta a hír, miszerint hét görög, PAOK-szurkoló közlekedési balesetben elhunyt Temes megyében. A futballtörténelem nem mentes a tragédiáktól, a balesetek mellett a stadionkatasztrófák is szedik az áldozatokat.

Marius Corbu a Ferencváros játékosa – hivatalos

A Ferencváros hétfőn késő délután a hivatalos honlapján bejelentette, hogy szerződtette a magyar-román kettős állampolgársággal rendelkező Marius Corbut.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!